Янис Адетокумбо от Бъкс остава аут за мач 2 от серията срещу Пейсърс с напрежение в прасеца
AP News | 2024-04-23 | 01:32:33

МИЛУОКИ (AP) — Янис Адетокумбо отпадна от мач 2 от плейофната серия от първия кръг на Източната конференция на Милуоки Бъкс срещу Индиана Пейсърс на Вторник вечерта поради продължително разтежение на левия прасец.

Двукратният MVP също пропусна мач 1 и последните три мача на Бъкс от редовния сезон.

„(Той) стреля днес , беше много на пода“, каза треньорът на Бъкс Док Ривърс по време на медийната си сесия преди мача. „Той е все по-близо.“

Мач 3 е в петък в Индианаполис.

Антетокумбо се бореше да изкачи корта през третата четвърт от победата на 9 април над Бостън Селтикс, когато той хвана левия си прасец и се настани на пода, преди в крайна сметка да се отправи към съблекалнята. Ядрено-магнитен резонанс разкри мускулното разтежение.

Антетокумбо не е играл оттогава.

Бъкс постигнаха резултат 6-5 в мачовете, които Антетокумбо пропусна този сезон, включително игра със 109-94 1 победа над Пейсърс в неделя вечер. Деймиън Лилард се намеси, като вкара 35 точки, всичките през първото полувреме.

Антетокумбо се справяше с контузии в следсезона и преди.

Той пропусна последните 1 1/2 мача от загубата от Маями във втория кръг през 2020 г. поради изкълчен глезен. Той изпусна последните два мача от финалите на Източната конференция през 2021 г. със свръхразтегнато коляно, но се завърна, за да изведе Бъкс до първото им първенство от 1971 г. насам и беше обявен за MVP на финалите, след като отбеляза 50 точки в печелещата за титлата игра 6 победа над Финикс Сънс.

Миналата година натъртване на долната част на гърба принуди Адетокумбо да отпадне от мач 1 и го накара да пропусне следващите два мача при загубата на Бъкс от Маями в първия кръг.