Янис Адетокумбо отбелязва 34, води Бъкс до победа със 119-111 над Кавалиърс
AP News | 2023-12-30 | 05:32:19

КЛИВЛАНД (AP) — Янис Адетокумбо има 34 точки и 16 борби, Дамян Лилард вкара 24 от своите 31 точки през второто полувреме и Милуоки Бъкс победиха Кливланд Кавалиърс със 119-111 в петък вечерта.

Антетокумбо и Лилард отбелязаха по 14 точки в ключовата трета четвърт, когато Милуоки надигра Кливланд с 40-21, за да изтрие пасив от 15 точки и да вземе води за добро. Бъкс имат третия най-добър рекорд в лигата с 24-8.

Донован Мичъл имаше 34 точки, шест борби и девет асистенции за Кливланд, когато се завърна след отсъствие от четири мача. Джарет Алън отбеляза рекордните за кариерата си 30 точки при стрелба 15 от 17 и имаше 12 борби и шест асистенции. Кливланд се затрудни със стрелбата си от далечна дистанция, като пропусна 37 от 43 изстрела от 3 точки.

Кавалиърс паднаха до 5-2, откакто научиха, че нападателят Еван Мобли (операция на лявото коляно) и пойнтгардът Дариус Гарланд (фрактура на челюстта) ще бъдат извън игра до февруари.

Малик Бийзли вкара 15 точки с пет тройки, а Крис Мидълтън имаше 13 точки и 11 асистенции за сезона за Милуоки. Брук Лопес добави девет точки, 10 борби и шест блокирани удара.

Бъкс, които записаха 3-1 в гостуване от четири мача, ще играят само един домакински мач по време на серия от осем мача, която приключва на 6 януари в Хюстън.

Антетокумбо има средно 30,9 точки и продължава да се бори с дискомфорта в десния прасец. Той пропусна само един мач този сезон поради тежката контузия. Треньорът на Бъкс Ейдриън Грифин каза, че контузията ще остане ежедневен проблем занапред.

Алън направи първите си девет удара и вкара 18 точки в първото полувреме, помагайки на Кливланд да поведе с 59-53 в почивката. Адетокумбо отбеляза 14 точки, шест борби и пет асистенции за 19 минути.

Собствениците на Кливланд Браунс Джими и Дий Хаслам са съсобственици на Бъкс.

Бъкс: домакин на Индиана в понеделник вечер.

Кавалиърс : Посетете Торонто в понеделник вечер.