Яростният Йоахим Андерсен се изправя срещу фен на Кристъл Палас, докато съотборниците му са принудени да се намесят
Снимка: mirror.co.uk
The Mirror | 2024-02-03 | 00:01:33

Йоахим Андерсен имаше втори сблъсък с феновете на Кристъл Палас в рамките на един месец, след тежкото поражение на отбора му от Брайтън.

Датският национал беше в преден план след удар с 5-0 срещу Арсенал в предишния мач на Палас като гост. И след като победата на Брайтън с 4-1 направи три поредни поражения като гост, Андерсен отново се озова лице в лице с феновете на отбора си.

Пътуващите фенове на Палас изясниха чувствата си към отбора и мениджъра Рой Ходжсън следва обратното. Eagles са на пет точки пред зоната на изпадащите след 23 мача, но все още не са спечелили поредни мачове в лигата през целия сезон.

Кадри, споделени в социалните медии след последния съдийски сигнал на Amex Стадион показва Андерсен, който се приближава към фенове в предната част на трибуните, докато съотборникът му Джеферсън Лерма го следва отблизо. В крайна сметка треньорът Пади Маккарти се намесва, за да издърпа бившия защитник на Лион.

Палас влезе в мача след драматична победа над Шефилд Юнайтед в средата на седмицата, докато Брайтън беше ударен от Лутън в последния си мач. Отборът на Роберто Де Зерби беше този, който пое контрола в началото, като стигна до преднина от три гола на полувремето благодарение на головете на Люис Дънк, Джак Хиншелууд и Факундо Буонаноте.

Орлите, които също загубиха Марк Гуехи се контузи преди полувремето, направи промените и бяха възнаградени, когато Жан-Филип Матета върна един гол. Последната дума обаче имаше Брайтън, като Жоао Педро отбеляза четвъртия си гол за следобеда.

Майкъл Олисе имаше риск от контузия в мача и беше пуснат на полувремето, само за да претърпи неуспех. След мача Ходжсън обясни решението си да хвърли на френския национал до 21 години по време на следобед за забрава, като същевременно изрази мислите си за поведението на Андерсен.

Дали Йоахим Андерсен постъпи правилно? Кажете мнението си в секцията за коментари

„Феновете ще бъдат много недоволни, след като видят как отборът им губи с 4-1, така че ако отидете там, рискувате“, каза ветеранът мениджър пред Sky Sports . „Трябва да покажете дисциплина, за да не хапете обратно. Мисля, че играчите постъпиха правилно.

„Щастливи сме, че феновете дойдоха да подкрепят днес. Никой не е по-малко доволен от нас самите от резултата, но поне те отидоха да благодарят на феновете.“

Относно Олизе той каза: „Казаха ми – и той ми каза – че е добре да да бъде на пейката и да играе през второто полувреме. За съжаление не знаех, че това ще доведе до повторение на контузията му. Точно това направихме.

„Можете да кажете „губехте с 3-0, защо да поставите един от по-добрите си играчи?“ Но това е, защото го купихме чак дотук, за да бъде на терена през второто полувреме."

Присъединете се към новата ни WhatsApp общност! Кликнете, за да получите дневната си доза съдържание на Mirror Football. Ние също така предлагаме на нашите членове на общността специални оферти, промоции и реклами от нас и нашите партньори. Ако не харесвате нашата общност, можете да проверите по всяко време. Ако сте любопитни, можете да прочетете нашия

Източник: mirror.co.uk