Ястржемски Хоумърс и Уеб хвърли Джайънтс срещу Доджърс 4-1
AP News | 2024-05-16 | 06:32:20

САН ФРАНЦИСКО (AP) — Логан Уеб хвърли шест нулеви ининга, а Майк Ястрземски удари хоумър с два ръна, докато Сан Франциско Джайънтс победи Лос Анджелис Доджърс 4-1 в сряда вечерта, за да избегне победа от три мача.

Уеб (4-4) ограничи Лос Анджелис до три попадения, като отбеляза пет и изхвърли три, за да помогне на Джайънтс да загубят шест мача поредица срещу дългогодишните си съперници.

Дясната ръка получи малко помощ от защитата си в четвъртата, когато централният играч Луис Матос скочи и се пресегна през стената, за да ограби Теоскар Ернандес от хоумран.

Ястрземски изведе титуляра на Лос Анджелис Елисер Ернандес дълбоко надясно в третия за четвъртия си хоумрън за сезона.

Хелиот Рамос добави двойно RBI в шестия, за да направи 3-0.

Хернандес (0-1) допусна три ръна и четири попадения за шест ининга, като отбеляза три удара и един удар в своя дебют на Доджърс. Договорът на десния играч беше избран от Triple-A Оклахома Сити по-рано в сряда.

Макс Мънси участва в бягането на Доджърс с жертвен флай в осмия.

Матос отговори с RBI сингъл в долната половина.

Камило Довал позволи на двама бегачи да достигна в деветия, но пенсионирания Фреди Фрийман на грандбол до втори за седмото си спасяване.

Доджърс оставиха 11 бегачи на базата.

Лос Анджелис разшири франчайз рекорд, като позволи четири ръна или по-малко в 22 поредни мача, като спечели 17 от тях.

СТАЯ НА ТРЕНЬОРА< /h2>

Доджърс: OF Джейсън Хейуърд (стягане в долната част на гърба) продължи рехабилитацията си с Triple-A Оклахома Сити и може да се завърне през следващите няколко дни, според мениджъра Дейв Робъртс. ... RHP Евън Филипс (разтегнат дясно сухожилие) се чувстваше добре, след като хвърли могила. Робъртс каза, че Филипс отново ще хвърли могила след два или три дни.

Giants: DH Хорхе Солер (разтегнато дясно рамо) започна назначение за рехабилитация с Triple-A Sacramento. Мениджърът Боб Мелвин каза, че има шанс Солер да излезе от списъка с контузени още в петък. ... RHP Кийтън Уин имаше ядрено-магнитен резонанс, след като напусна старта във вторник с разтежение на дясната предмишница. „Първоначалните доклади са обнадеждаващи“, каза Мелвин, наричайки нараняването „доста леко“.

ХОДОВЕ НА СЪСТАВА

Доджърс избра Елисер Ернандес и повика RHP Едуардо Салазар от Triple-A Оклахома Сити. Лос Анджелис избра RHP Gus Varland за филиал на второстепенната лига и определи RHP Nabil Crismatt за назначение.

Giants подписаха едногодишен договор с ловеца Curt Casali. Казали удари девети и отиде 1 за 2 с разходка. Сан Франциско избра кечъра Джексън Рийц в Triple-A Sacramento и прехвърли кечъра Том Мърфи (изкълчено ляво коляно) в 60-дневния списък с контузени.

Доджърс: RHP Тайлър Гласноу (6-1, 2.53 ERA) се стреми към четвъртата си поредна победа, когато открива домакинска серия от четири мача срещу Червените в четвъртък вечер. Синсинати не беше обявил титуляр.

Giants: LHP Кайл Харисън (3-1, 3.42 ERA) е планиран да започне петък вечер, когато Сан Франциско започва домакинска серия от три мача срещу Скалистите планини. Колорадо контрира с RHP Ryan Feltner (1-3, 5.20).