Йегор Шарангович има 2-ри хеттрик в кариерата си, Флеймс победи Койотс с 6-2
AP News | 2024-01-12 | 06:56:49

ТЕМПЕ, Аризона (AP) — Йегор Шарангович отбеляза два от трите си гола в третия период, а Калгари Флеймс преследва вратаря на Аризона Карел Веймелка рано при победа с 6-2 над Койотс в четвъртък вечерта.

Шарангович, Микаел Беклунд, Расмус Андерсон и Блейк Коулман отбелязаха в първия период с четири гола на Пламъците, а Шарангович завърши втория си хеттрик в кариерата си третият.

Джейкъб Маркстрьом направи 33 спасявания, за да помогне на Пламъците да спечелят за пети път в седем мача. Колман също имаше две асистенции.

Лоусън Краус и Клейтън Келър отбелязаха за Койотс, които изоставаха с 4-1 след първия период. Те загубиха четири от пет, след като спечелиха шест от седем.

Шарангович има пет гола в последните си два мача, след като отбеляза два пъти при победата с 6-3 над Отава във вторник вечерта, когато Коулман също отбеляза два гола. Беклунд се пързаля в своя 950-и мач, втори в историята на франчайза на Калгари.

Беклунд откри резултата 20 секунди след началото на мача, когато влезе сам на Веймелка след обрат на Аризона и вкара с китка от долния ляв кръг.

Шарангович направи 2-0 шест минути по-късно при гол от къса ръка след още един обрат, следвайки страхотен пас от бекхенд от Коулман, за да вкара от десния кръг.

Андерсон вкара при 7:53 преди края за преднина от три гола. Назем Кадри отправи удар от левия кръг, който удари задните бордове и рикошира директно към Андерсон, който го вкара от дясната страна.

След това Конър Инграм замени Веймелка, който се отказа от голове при три от първите четири удара, с които се изправи, и четири от общо 12. Инграм направи 18 спасявания.

Круз вкара първия гол за Койотс, когато вдигна рикошет от удара на Ник Бюгстад ​​и накара бекхендър да отскочи от Мартин Посипсил от Пламъците при 6:14 до края на периода.

Пламъците си върнаха преднина от три гола 14 секунди по-късно, когато Коулман изби удар на Крис Танев от дясната точка.

Келър отбеляза от левия кръг при 3-на- 2 брейк две минути във втория период, за да намали изоставането до 4-2. Шарангович вкара 58 секунди в третия период и отново в пауърплей седем минути след периода, за да направи 6-2.

Flames: във Вегас в четвъртък вечер.

Coyotes: в Минесота в събота вечер.