Йеспер Боквист вкара в продълженията, когато Бруинс победи Пантерите с 3-2, за да се придвижи с 5 точки напред в Атлантик
AP News | 2024-04-06 | 01:08:49

Associated Press (AP) — Йеспер Боквист вкара 2:05 след продълженията, Линус Улмарк спря 28 удара и Бостън Бруинс победи Флорида Пантърс с 3-2 в събота в мач на първите два отбора в Атлантическата дивизия.

Първият Бостън се придвижи с пет точки пред втория Флорида. И на двата отбора им остават четири мача от редовния сезон — всичките на Пантерите са у дома.

Чарли Макавой и Чарли Койл също вкараха за Бруинс, които подобриха резултата си до 5-1, откакто треньорът Джим Монтгомъри взриви отбора по време на тренировката на 25 март заради липсата на внимание към детайлите и неподготвеността им за плейофите.

Матю Ткачук и Александър Барков отбелязаха за Пантерите, които загубиха за пети път в седем мача. Сергей Бобровски направи 26 спасявания.

Бруинс победиха в серията от четири мача за сезона между отборите и се придвижиха на точка зад Ню Йорк Рейнджърс за най-добрия общ рекорд на НХЛ.

Пантерите нокаутираха Бостън в първия кръг на плейофите за Купа Стенли миналата пролет, след като Бруинс поставиха рекордите на НХЛ за победи (65) и точки (135).

В допълнителния период Боквист се плъзна по лявото крило при частично откъсване, след като извади хлабава шайба близо до централния лед и стреля с ръка в лявата греда за победата.

С изоставането на Пантерите с 2-1 и отборите, които се пързаляха 4-на-4 поради съвпадение на малки наказания, Барков направи ретур покрай Улмарк 5:24 в третия период.

С Ткачук в наказателното поле за намеса, Брад Маршан изпрати пас от лявото крило към Койл, който се блъскаше в прореза. Той го пренасочи към лявата греда за своя 25-и гол, правейки 2-1 при оставащи 4:15 във втория мач, за да сложи край на сушата на Бостън в силовата игра 0-към-13.

Бобровски направи разтегнат ляв удар -pad спасява офертата на Marchand от близо с малко по-малко от минута до края на регулирането.

Флорида изпревари Бостън с 13-5 в третия период.

Ullmark спря без ръкавици Evan Родригес в края на почивката 2 на 1 с малко повече от шест минути до края на третата част.

Tkachuk се възползва от луд отскок, когато влизащият пас на Vladimir Tarasenko се удари високо от задното стъкло и директно към него в слота, където той плъзна китка покрай Ullmark, за да направи 1-0 само 37 секунди в началния период.

Макавой изравни в 5:42 на първия, когато прибра подаването от бекхенд на Дантон Хайнен във високия прорез, преди да стреля с китка покрай ръкавицата на Бобровски.

Отборите показаха малко повече интензивност отколкото нормален мач от редовния сезон, с борби и схватки след съдийски сигнали много пъти.

СЛЕДВА Panthers: Приемете Отава във вторник вечер, за да откриете закриването на сезона от четири мача у дома.

Бруинс: Домакин Каролина във вторник вечер.