Йокич има 26 точки, 18 борби и 16 асистенции, за да поведе Нъгетс над Кавс, 130-101
AP News | 2024-03-31 | 00:17:04

ДЕНВЪР (AP) — Никола Йокич има 26 точки, 18 борби и 16 асистенции за своя 22-ри трипъл-дабъл за сезона , а Денвър Нъгетс победиха Кливланд Кавалиърс със 130-101 в неделя, за да прекъснат поредица от две загуби у дома.

Йокич направи 128-ия си трипъл-дабъл в кариерата, въпреки че се справяше с възпалена дясна китка, която почти го задържа след загубата от Минесота в петък.

Гардът на Денвър Джамал Мъри пропусна петия си пореден мач поради контузии в коляното и глезена, но напредна, каза треньорът Майкъл Малоун преди мача.

Кентавиус Колдуел -Поуп добави рекордните за сезона 22 точки при 7-от-10 стрелба от 3 точки. Реджи Джаксън започна с 19 точки на мястото на контузения Мъри, а Майкъл Портър-младши също отбеляза 19 точки за Нъгетс (52-23), които започнаха да играят на половин мач зад Минесота и Оклахома Сити за първото място в Западната конференция .

Евън Мобли вкара 23 точки, а Джарет Алън имаше 19 за Кливланд, който загуби осем от 12. Кавалиърс (45-30) започнаха деня с половин мач преди Ню Йорк за четвъртото място в Изтока.

Донован Мичъл, който играе във втория си мач, след като пропусна шест заради счупен нос, отбеляза първите си два удара в мача, но отбеляза 1 от 10 до края на пътя, за да завърши с 13 точки за Кливланд.

Йокич записа трипъл-дабъл с пас към Арън Гордън, за да даде преднина на Нъгетс с 85-66 с 5:04 до края в третия.

Той почти направи трипъл-дабъл в първото полувреме с 14 точки, девет борби и осем асистенции, но Кристиан Браун беше този, който предизвика серия, за да даде преднина на Денвър на полувремето.

Браун открадна входящ пас и удари пас, изтощи тройка от корнер след асистенция от Йокич и направи пробив, който изведе Нъгетс напред с 58-50.

Денвър надмина Кавалиърс 36-21 през третата четвърт.

Кавалиърс: Играйте срещу Юта Джаз във вторник вечер.

Нъгетс: Домакин на Сан Антонио Спърс във вторник вечер.