Йокич, Нъгетс отблъскват жестоките 76ers 111-105, докато Ембийд остава извън игра за 4-ти пореден път в Денвър
AP News | 2024-01-28 | 03:56:49

ДЕНВЪР (АП) — Никола Йокич имаше 26 точки и 16 борби, но му беше отказан реваншът с другия претендент за MVP Джоел Ембийд в събота, когато Денвър Нъгетс се справиха с недостатъчните, но тежки Филаделфия 76-ърс със 111-105.

Звездният център на Филаделфия пропусна мача на Сиксърс в Денвър за четвърти пореден сезон, след като медицинският щаб на отбора реши, че не трябва да играе на тромавото си ляво коляно.

Джамал Мъри добави 23 точки за Денвър, а Майкъл Портър младши имаше 20. Пол Рийд поведе Филаделфия с най-добри в кариерата си 30 точки, а Кели Оубре младши имаше 25 .

Сиксерс одраскаха Ембийд минути преди върха, след като той имаше дискомфорт в проблемното си ляво коляно по време на загрявките. Това лиши баскетболните фенове от още един двубой между последните двама NBA MVP.

Ембийд има средно 36 точки и 11,4 борби, а треньорът на Денвър Майкъл Малоун каза 90 минути преди мача, че центърът на Sixers All-Star е станал „наистина непазим“.

Тоест, когато той не е недостъпен – което понякога се случва, особено в Денвър, където не е играл от 2019 г.

Ембийд пропусна 11 мача този сезон и заради НБА нови правила той може да пропусне само още шест, за да остане допустим за наградите на лигата. Това включва MVP, който той спечели миналата година за първи път, като същевременно отказа на Йокич трета поредна подобна чест.

Embiid се готвеше да играе без голяма част от поддържащия си състав в събота като Tyrese Maxey (изкълчен ляв глезен), Тобиас Харис (заболяване) и Мо Бамба (възпалено дясно коляно) бяха отстранени два часа преди мача.

Като се брои Ембийд, това са 84 точки средни резултати, които липсваха на Сиксърс. Но техните резервни копия взеха преднина от 88-86 в четвъртата четвърт и го изравниха на 96 с 4 1/2 минути преди Денвър да поеме контрола.

Ембийд не беше посочен в доклада за наранени и той се подготвяше да играе в Денвър за първи път от 8 ноември 2019 г., преди медицинският щаб на отбора да се загрижи да го гледа как загрява.

Ембийд и Йокич се бориха за статута на най-полезен играч във фаворитите от последните четири сезона, включително този. Всеки беше подгласник, когато другият спечели наградата.

При победата на Сиксърс със 126-121 над Нъгетс на 16 януари, Ембийд имаше 41 точки и 10 асистенции срещу 25 точки и 19 борби на Йокич .

Embiid беше подиграван миналата година със знаци „Изчезнал човек“ на трибуните на Ball Arena, след като изчака мача на Sixers в Денвър с болен десен прасец, което доведе до обвинения, че е избягвал Йокич. Когато публиката разбра, че той не е на корта или дори на пейката в събота, скандирания „Къде е Ембийд?“ избухна, когато Нъгетс поведоха с 13-4.

Но резервите на Сиксърс се справиха добре, като изоставаха с 64-62 на полувремето и поведоха в последната четвърт, до което време Ембийд се присъедини към съотборниците си на пейката.

Покойният естеството на драскотината на Ембийд със сигурност е изиграло роля в слабата игра на Нъгетс, но те също така завършват най-дългото си пътуване за сезона, 12-дневна промяна на Източното крайбрежие, която завърши със загуба 122-84 от Никс в четвъртък вечер.

76ers: Посетете Портланд Трейл Блейзърс в понеделник вечер.

Nuggets: Приемете Бъкс в треньорския дебют на Док Ривърс в Милуоки. Ривърс, който беше уволнен от Сиксърс миналата година след трето поредно отпадане във втория кръг на плейофа, замени Ейдриън Грифин, който беше уволнен миналата седмица въпреки рекорда 30-13.