Йокич получава 10-и трипъл-дабъл за сезона, след като Нъгетс победи Нетс със 124-101
AP News | 2023-12-15 | 06:56:19

ДЕНВЪР (АП) — Никола Йокич стана първият играч от НБА с поне 10 трипъл-дабъла в седем поредни сезона, след като Денвър Нъгетс победи Бруклин Нетс 124-101 в четвъртък вечер за третата си поредна победа.

Йокич имаше 26 точки, 15 борби и 10 асистенции в своя 115-и трипъл-дабъл в кариерата през редовния сезон. Денвър също беше подсилен от завръщането на Джамал Мъри, който пропусна мача срещу Чикаго във вторник поради болки в глезена. Той вкара 16 точки, а Пейтън Уотсън добави 18 за защитаващия титлата Нъгетс.

Играйки в задния край на последователните мачове на пътя, на Нетс им липсваше Денис Смит-младши, който не го направи направете пътуването, докато продължавате да се възстановявате от нараняване на горната част на гърба. Те бяха водени от 17 точки на Спенсър Динуиди, като Кам Томас добави 13.

Напредвайки с 13 на полувремето, Нъгетс се разхлабиха за 38 точки през третата четвърт, като Йокич нанесе финалните щрихи на скока, като караше за пауза в последните секунди на периода. Те поведоха с 90-67 навлизайки в четвъртата част и се покачиха със 103-78 по средата на периода при пробивна забивка на Кристиан Браун.

Денвър игра голяма част от последния период със своите резерви и запази двуцифрен аванс до края на пътя.

Мъри вкара 14 точки през първото полувреме, когато Нъгетс поведоха с 52-39, най-малкото точки, които са допускали за полувреме през целия сезон.

Мрежи: Посетете Golden State Warriors в събота вечер.

Nuggets: Домакин на Oklahoma City Thunder в събота вечер.