Южна Флорида се издига от 20 надолу, за да зашемети номер 10 Мемфис 74-73
AP News | 2024-01-19 | 04:49:04

МЕМФИС, Тенеси (AP) — Kasean Pryor направи зелено напред наказателно хвърляне 4 секунди до края, а Южна Флорида се съвзе от 20 -точков дефицит, за да зашемети номер 10 Мемфис със 74-73 в четвъртък вечер.

Прайър завърши с 21 точки и 10 борби, а резервата Селтън Мигел поведе USF с 23 точки, достигайки 5 от 10 от 3 точки диапазон. Биковете (10-4, 3-1 на Американската атлетическа конференция) спечелиха осем от девет и сложиха край на серия от победи от 10 мача за Тигрите (15-3, 4-1), които не бяха губили от минималното поражение на Мисисипи на 2 декември.

С мача, равен на 73-всичко, Прайър получи входящ пас сам в боята и вдигна за забивка, но получи тежък фаул от Нае'Кван Томлин. Прайър изпълни първия наказателен удар, но пропусна втория, а Джахвон Куинърли от Мемфис пропусна тройка при сирената.

Дейвид Джоунс поведе Мемфис с 25 точки, а Куинърли завърши с 15. Крис Йънгблъд имаше 13 точки за USF.

Мемфис поведе с 52-32 в началото на второто полувреме и USF отговори, като направи серия от 9-0 с Прайър, Кобе Нокс и Брандън Страуд, всеки от които направиха 3. Булсите се приближиха по-близо през целия период и Джейдън Рийд изравни с пауза с 37 секунди до края — единственият му кош в мача. Обрат на Куинърли помогна за подготовката на USF за решаващия свободен удар на Прайър.

Джоунс отбеляза 18 точки през първото полувреме – включително серия от 11 поредни – за Мемфис, който водеше с 47-32 на почивката. Тигрите бяха ефективни в прехода, като завършиха полувремето с предимство от 17-0 в точки за бърз пробив и вкараха 14 точки след осем проигравания на Булс.

Южна Флорида: The Булс увеличиха интензивността си през второто полувреме и не изпаднаха в паника, когато Мемфис взе голямата си преднина.

Мемфис: Тигрите стреляха слабо след почивката. Както са правили много пъти този сезон, те позволиха на противника да остане близо, правейки играта по-интересна, отколкото изглеждаше. Този път това им струваше на финала.

Южна Флорида: Домакин е Уичита Стейт в неделя.

Мемфис: В Тулейн в неделя.