Южна Каролина номер 1 без отбелязан гол, лидер в борбите Кардосо следващите 2 мача за олимпийски квалификации
AP News | 2024-02-04 | 00:48:19

КОЛУМБИЯ, Южна Каролина (AP) — Южна Каролина номер 1 трябваше да се справя без голмайстор и рикошет Камила Кардосо през голяма част от първите половина срещу Мисисипи.

На Gamecocks тя ще липсва през следващите няколко игри.

Треньорът Доун Стейли каза, че Кардосо напуска, за да се присъедини към бразилския национален отбор за олимпийското квалификационно събитие тази седмица и ще пропусне Gamecocks следващите два мача у дома срещу Мисури в четвъртък вечер и номер 11 UConn на 11 февруари.

„Искаме най-добрите играчи в нашия отбор“, каза Стейли. „Но понякога най-добрите играчи са най-добрите играчи, които представляват друга страна. Когато я наехме, казахме, че ако има възможност да отидете с вашия национален отбор, отидете с вашия национален отбор.

Бразилия е домакин на един от турнирите с четири отбора, които служат като олимпийски квалификации. Бразилците имат трудна група с Германия, Сърбия и Австралия в групата. Първите три отбора се класират за Игрите в Париж това лято.

„Това само ни кара да се чувстваме добре“, каза Стейли, който беше олимпийски треньор на САЩ за игрите в Токио през 2021 г.

Кардосо, с височина 6 фута 7, беше най-добрият играч на Gamecocks и топ кандидат за играч на годината в Югоизточната конференция със средно 13,7 точки и 10 борби на мач този сезон.

Нейната стойност беше очевидна при победата с 85-56 над Мисисипи в неделя. Кардосо получи два бързи фаула и трябваше да престои голяма част от първите две четвърти, докато Бунтовниците стигнаха до 32-31 точно преди полувремето.

Когато Кардосо се завърна на корта, тя подхрани серия от 16-2, когато Южна Каролина (21-0, 9-0 SEC) пое контрола при победа с 85-56.

Стейли каза, че Кардосо ще ни липсва. Но времето й на пейката през първото полувреме даде на нападателите на Южна Каролина като Ашлин Уоткинс, Клоуи Китс и Сания Фейгин повече необходими минути, докато се подготвят да компенсират точките, борбите и блоковете на Кардосо.

„Никой няма протектор за джанти като нея“, каза треньорът на Мисисипи Йолет Макфий-Маккуин.

Южна Каролина ще разбере това сама през следващите два мача.