Южна Каролина номер 1 печели дял от титлата в редовния сезон на SEC с победа със 72-44 над Алабама
AP News | 2024-02-23 | 04:16:34

КОЛУМБИЯ, Южна Каролина (AP) — Ашлин Уоткинс имаше 14 точки и 10 борби, а номер 1 Южна Каролина спечели дял от своя трети пореден шампионат от редовния сезон на Югоизточната конференция с победа със 72-44 над Алабама в четвъртък вечерта, 600-ата победа в кариерата на треньора Доун Стейли.

The Gamecocks (26-0, 13-0 SEC) преминаха без най-добрият голмайстор и борец Камила Кардосо, която се почувства болезнена, след като победи Грузия миналата неделя и измъкна мача.

Но липсата на 6-футовия доминатор не забави Южна Каролина, тъй като тя разшири своята марка SEC с 44-ата си победа в редовния сезон в лигата и 56-ата си поредна победа у дома.

Нито един отбор не започна силно, като комбинираха, за да направят само два от първите си 19 опита през първите пет минути.

Съвсем скоро обаче офанзивният ритъм на Gamecocks започна и те се отдръпнаха със серия 22-5 през втората четвърт.

Южна Каролина задържа Алабама (20-8, 7-6) до само пет гола от игра и 15,6% стрелба през първите 20 минути. Треньорът на Crimson Tide Кристи Къри се опита да прегрупира играчите си с няколко тайм-аута, но нищо не проработи, тъй като Южна Каролина спечели 22-ата си поредна победа в поредицата – всичко откакто Стейли пое през сезон 2008-09.

Джесика Тимънс поведе Алабама с 20 точки, докато нейният водещ реализатор, Сара Ашли Баркър, беше задържан на четири точки, с 13 под средното за нея.

Бри Хол имаше 13 точки за Южна Каролина, докато Теса Джонсън добави 12. Това беше седмият дабъл-дабъл на Уоткинс този сезон.

ГОЛЯМАТА КАРТИНА

Алабама: The Crimson Tide избраха грешната игра, за да имат лоша снимачна вечер. Това бяха най-малкото точки, които всеки отбор на SEC е имал за полувреме и най-малкото, което Алабама някога е отбелязвала за полувреме в историята на програмата. Все пак отборът е в силна позиция за втората си поредна кандидатура за турнира на NCAA.

Южна Каролина: Gamecocks са по-разединени в нападение, без Кардосо да доминира надолу. Те ще се нуждаят от нея, за да бъдат готови и концентрирани, когато се опитат да спечелят втората си поредна корона на SEC турнира и още едно участие във Финалната четворка следващия месец.

Алабама се завръща у дома, за да играе с Мисисипи Стейт в неделя.

Южна Каролина се отправя към Кентъки в неделя.