Юноша на Ливърпул удря съперника си от Манчестър Юнайтед, но избягва червен картон в „отвратителен“ сблъсък
The Mirror | 2024-01-31 | 11:56:04

Удар с юмрук и лакът останаха ненаказани в шокиращи сцени, когато защитник на Ливърпул под 18 години Лука Фърнел-Гил два пъти се сблъска с Итън Уитли от Манчестър Юнайтед.

Юнайтед успяха да надделеят в мача с 4-3, тъй като Фърнел-Гил за първи път бе видян да се върти, за да удари Уитли, докато той преследва Итън Уилямс в подготовката за втория гол на Червените дяволи за вечерта, преди по-късно да фиксира напред и отприщване на лакътя. И двата случая останаха ненаказани от рефера, като последният провокира недоволен отговор от 18-годишния Уитли.

Мачът, игран в Карингтън, видя домакините да се връщат отзад два пъти, за да поддържат перфектно запис. Юнайтед записа 14 победи в северната дивизия на Висшата лига за U18, за да има 17 точки пред съперника Манчестър Сити и 18 пред Ливърпул, като отбеляза 46 гола и допусна само 10.

Техният съперник от Мърсисайд искаше да предизвика Манчестър Юнайтед статус, тъй като Трент Кейн-Дохърти вкара 10-ия си гол за сезона, за да даде на гостите ранна преднина, която беше отменена от Уилямс. Въпреки това, впечатляващите усилия на Кийрън Морисън в добавеното време на първото полувреме гарантират, че Ливърпул отиде на полувремето с преднина.

По време на подготовката за изравнителния удар на Джейс Фицджералд Фърнел-Гил можеше да бъде видян как поразява Уитли. Последният препречи пътя на защитника на Ливърпул, който преследваше Уилямс. Това накара защитника на Ливърпул да реагира по неприятен начин и нападателят беше оставен да държи лицето си, докато играта продължаваше.

Уилямс и Джеймс Сканлън изведоха Юнайтед напред в 75-ата минута след гола на Майкъл Лафи в 96-ата минута се оказа само утеха. Червените паднаха до шестата си загуба за сезона.

Докато служителите на Юнайтед бяха обезумели на пейката, след като играчът им беше ударен, феновете реагираха бързо и на X. Някои призоваха Furnell-Gill да бъде забранен.

Един потребител каза: "Всъщност отвратителният Ливърпул трябва да разгледа това, което не е правилно, за да се случи." Друг отбеляза: „Очаквайте @LFC да предприеме сериозни действия срещу #lucafurnellgill след това“.

Присъединете се към новата ни WhatsApp общност! Щракнете върху тази връзка, за да получите дневната си доза съдържание на Mirror Football. Ние също така предлагаме на нашите членове на общността специални оферти, промоции и реклами от нас и нашите партньори. Ако не харесвате нашата общност, можете да проверите по всяко време. Ако сте любопитни, можете да прочетете нашия