Юта оцеля в края на ралито, връчи номер 14 BYU първа загуба за сезона
AP News | 2023-12-10 | 04:40:19

СОЛТ ЛЕЙК СИТИ (AP) — Гейб Мадсън направи пет тройки и вкара 17 точки, а Юта победи номер 14 BYU със 73-69 в събота.

Юта (7-2) стреля 49% от игра в четвъртата си поредна победа. Брандън Карлсън вкара 15 точки и осем борби, а резервата Кеба Кейта добави 10 точки.

Джаксън Робинсън отбеляза 17 точки за BYU (8-1), а Ричи Сондърс имаше 13. Далин Хол имаше 11 точки, а Спенсър Джонсън завърши с 10 точки и 11 борби.

Кугърс стреляха 36,6% от игра, включително представяне 7-за-30 от диапазон от 3 точки.

След като изоставаше със 17 точки в началото на второто полувреме, BYU се върна в играта, когато Юта пропусна осем поредни удара и отбеляза една точка за осем минути.

Робинсън използва пасиране от кражба и изтощи тройка, за да увенчае серия от 11-2, която намали преднината на Юта до 61-59 при оставащи 4:38 минути.

Петата тройка на Мадсън даде Юта води със 71-64 в последната минута.

ГОЛЯМА КАРТИНА

Юта: Предимствата в дължината и височината послужиха добре на Ютите в защитата на периметъра и диктуваха темпото на играта за големи отрязъци преди полувремето. Но Юта се бореше да затвори нападателното стъкло, за да попречи на BYU да получи допълнителни притежания.

BYU: Най-доброто нарушение на периметъра на нацията стана ледено студено извън дъгата. Юта успешно накара Кугърс да предприеме необмислени удари при множество притежания, нарушавайки нормалния им офанзивен ритъм.