Ювентус победи Рома и се доближи до лидера в Серия А Интер. Пулишич помогна на Милан да спечели
AP News | 2023-12-30 | 00:32:49

МИЛАНО (АП) — Ювентус завърши трудна година с положителна нотка, след като победи Рома с 1-0 и се доближи до лидера в Серия А Интер Милано в събота.

Адриен Рабио вкара и Ювентус се приближи на две точки от Интер, който завърши наравно в петък.

Ювентус започна годината, затънала в скандал, след като бившият президент Андреа Аниели и целият борд на директорите подадоха оставка през ноември 2022 г. след разследване от прокурорите в Торино фалшиво отчитане, което доведе до отнемане на 10 точки на отбора.

Фалшивият счетоводен случай също доведе до изключването на Ювентус от УЕФА от третото ниво Лига на конференциите Европа за този сезон.

Без разсейването на Европа, Ювентус се бори упорито на върха в таблицата на Серия А и знаеше, че има шанса да намали разликата в събота.

Бившият нападател на Ювентус Пауло Дибала се възстанови от контузия, за да стартира изненадващо и отборът му почти поведе в ранна позиция, но ударът на Браян Кристанте мина от дясната греда.

Дибала беше близо до гол срещу бившия си отбор, но вместо това точно в началото на второто полувреме Ювентус излезе от безизходицата. Рабио победи капана за засада, за да се захване за нахален удар на Душан Влахович със задна пета и вкара в долния близък ъгъл.

МОЩНОСТ НА ПУЛИШИЧ

Милан също завърши годината с победа – след труден месец – при победа над Сасуоло с 1-0.

Пулишич вкара в 59-ата минута след удар на Исмаел Бенасер централна топка беше отклонена към национала на Съединените щати.

Това беше шестият гол за Пулишич в лигата за сезона.

Милан, който спечели само един от предишните си три мача в Серия А и беше елиминиран от Шампионската лига, беше на девет точки зад Интер.

ИЗНЕНАДАТЕЛНА ЗАГУБА

Болоня падна с изненадваща загуба с 3-0 от застрашения от изпадане Удинезе и пропусна шанса да се върне в местата в Шампионската лига.

Остава трета загуба на Болоня той изостава на две точки от четвъртия Фиорентина след победата на тосканския отбор с 1-0 над Торино в петък.

Удинезе се придвижи с три точки над зоната на отпадане и Каляри на Клаудио Раниери, който завърши наравно срещу Емполи 0-0.

Вратарят на Емполи Елиа Каприле спаси късна дузпа, за да помогне на своя отбор да остане на една точка на безопасност и на 17-ия Хелас Верона, който загуби у дома от последния клуб Салернитана с 1-0.

Салернитана спечели втората си победа за сезона. Беше две точки зад Верона.

Адемола Лукман уволни Аталанта до победата с 1-0 над Лече в последния му мач, преди да отиде на Купата на африканските нации с Нигерия.