Забивките на Миси помогнаха на № 13 Бейлър да победи със 79-73 над № 23 Texas Tech
AP News | 2024-02-07 | 06:48:19

WACO, Тексас (AP) — Рей Джей Денис вкара 21 точки, 7-футовият първокурсник на Бейлър Ив Миси имаше 17 точки с някои впечатляващи забивки, а 13-ите в класацията Bears победиха No. 23 Texas Tech 79-73 във вторник вечерта, за да донесат на Red Raiders третата им поредна загуба.

Джейдън Нън добави 14 точки за Мечките (17-5, 6-3 Big 12), включително седем в голямата серия, която ги накара да останат напред.

Бейлър се изравни с щата Айова номер 14 за второто място в класирането на Големите 12, с половин мач зад петия Хюстън. Джо Тусент имаше 18 точки и шест асистенции за Texas Tech (16-6, 5-4), все още сред седемте отбора в рамките на два мача от преднината в Големите 12.

Третото забиване на Миси за нощта беше каране по десния край на платното. Той посегна към удар с една ръка, след като скочи от 6-7 защитника Kyeron Lindsay девет минути преди края. Това дойде минута след тройката на Nunn в тайбрека, която започна серия от 13-0 за 3 1/2 минути, когато той също направи два скока.

Дариън Уилямс добави 17 точки за Texas Tech, докато Чанс Макмилиън имаше 15, а Поп Айзъкс 11.

Ред Рейдърс бяха без Уорън Уошингтън, техния 7-футов старши нападател, който пропусна мача поради заболяване. Той беше титуляр в първите 21 мача и беше лидер на отбора със 7,6 борби, като отбелязваше по 10,3 точки на мач.

Миси, който също имаше седем борби, направи забивка в тайбрека 14 1/2 минути преди края след раздаване с Денис. След като Айзъкс пропусна дълга тройка, Бейлър увеличи преднината си до 49-45 при категоричното забиване на Джалън Бриджис. Последното равенство в мача беше при 51-всичко след забивка на Линдзи с 10:25 до края.

Бейлър имаше преднина от 36-35, след като вкара последните шест точки преди полувремето, прекъсната от забивка на Меси в края.

Texas Tech: Red Raiders вече достигнаха общия си брой победи от миналия сезон под ръководството на треньора за първа година Грант Маккасланд, възпитаник на Baylor и бивш помощник-треньор на Bears на Scott Drew от 2011-16 . Маккасланд беше в Северен Тексас през последните шест сезона след един в Арканзас Стейт.

Бейлър: Три нощи след като трябваше да преодолеят първото изхвърляне на Дрю в кариерата и серия от 20-0 от Айова Стейт, за да спечелят този мач, Мечките използваха голямото си второ полувреме срещу Тех, за да подобрят до 5-1 в новия павилион на Фостър.

Texas Tech играе срещу UCF в събота у дома, където Red Raiders загубиха за първи път този сезон миналия уикенд.

Бейлър пътува до Алън Фийлдхаус, за да играе с номер 4 Канзас (18-5, 6-4) в мач от Големите 12 на последните национални шампиони. Jayhawks спечелиха титлата през 2022 г., година след като Bears спечелиха първата си.