Зак Андерсън вкара 21, когато Флорида Гълф Коуст победи №7 Флорида Атлантик със 72-68
AP News | 2023-12-31 | 04:24:33

ФОРТ МАЙЪРС, Флорида (AP) — Зак Андерсън отбеляза 21 точки, Далиън Джонсън добави 18 и Флорида Гълф Коуст победи №7 Флорида Атлантик 72-68 в събота вечер за най-значимата победа на Eagles от участието им в Sweet 16 на турнира NCAA 2013.

Сайрис Ларги вкара 12, а Франко Милър младши завърши с 10 за FGCU ( 6-9), които никога не изостанаха в последните 34 минути на играта. Eagles влязоха в играта като аутсайдери със 17 точки и наскоро се нуждаеха от продължение, само за да победят члена на NAIA Florida Memorial миналата седмица.

Но нищо от това нямаше значение в събота. Владислав Голдин вкара 21 точки за ФАУ (10-3), а Джонъл Дейвис добави 17 за Бухалите.

Брегът на Персийския залив на Флорида водеше с 13 през първото полувреме, с цели 11 през второто полувреме и използва серия от 7-0, за да покачи с 62-53 при оставащи 7:27. Ийгълс поведоха с 14:13 до края в първото полувреме след тройка на Андерсън и повече не изоставаха.

Голдин направи чифт наказателни хвърляния при оставащи 1:26, за да изравни на 68, само за да отговори Джонсън с 3 при следващото притежание на FGCU. Бухалите имаха три шанса да изравнят играта при следващото пътуване надолу по терена – всички опити за 3 точки, всички отскачащи от ръба и не отне много време на полицията и охраната да започнат да измислят как да блокират учениците от нахлуване съдът.

Нямаше значение. Студентите така или иначе излязоха.

FGCU се подобри до 2-13 за всички времена срещу класирани отбори, откакто се присъедини напълно към Дивизия I. Другата победа беше срещу тогавашния номер. 8 Джорджтаун в първия кръг на 2013 NCAA турнира, когато Eagles направиха Sweet 16 като номер 15 в семената.

Eagles използваха три малки изблика — 8-0, 6-0 и 7-0 — през първото полувреме, за да контролират нещата, като последният от тези удари ги изведе до 39-26 в края на полувремето, преди да се задоволи с предимство от 39-30 в паузата.

Florida Atlantic просто не можа да стреля в началото и плати цената. Бухалите бяха 1 за 7 от фаул линията в една част от първото полувреме и завършиха полувремето 1 за 7 с тройки. Дефицитът от девет точки на почивката беше най-големият, пред който "Совите" се изправиха в последните си 29 мача от миналия сезон; последната по-голяма беше дупка от 13 точки, в която бяха в UAB на 2 февруари.

Флорида Атлантик: Бухалите изпревариха FGCU 42-30, но стигнаха 4 за 20 от диапазона за 3 точки и бяха само 16 за 27 от фаул линията.

Крайбрежие на Персийския залив във Флорида: Eagles играха домакинства на отбори от Топ 25 два пъти преди това. Бътлър – тогава трениран от Брад Стивънс – беше класиран номер 16, когато влезе в Алико Арена и спечели със 78-66 през 2007 г., когато FGCU все още преминаваше към Дивизия I. И Eagles загубиха от тогавашния номер. 25 Южна Калифорния 78-61 през 2021 г. при завръщането на треньора на Trojans Анди Енфийлд, който изведе отбора на FGCU „Dunk City“ до Sweet 16 през 2013 г.

ПОСЛЕДСТВИЯ ВЪРХУ АНКЕТАТА

FAU вероятно ще остане в класацията. Ако се появи в анкетата, която излиза в понеделник, това ще бъде неговият 10-ти пореден път сред Топ 25 на AP – поредица, която няма да бъде по-лоша от 12-то най-дълго активно представяне в страната.

Флорида Атлантик: домакин на Източна Каролина във вторник, дебютът на програмата на Американската атлетическа конференция.

Флорида Гълф Коуст: домакин на Джаксънвил в четвъртък, за да открие играта Atlantic Sun.