Зак Еди отбелязва 18 точки като номер 1 Пърдю надминава Джаксънвил със 100-57
AP News | 2023-12-22 | 03:56:49

УЕСТ ЛАФАЙЕТ, Индиана (AP) — Зак Еди отбелязва 18 точки и №1 Пърдю надминава Джаксънвил със 100-57 в четвъртък вечер .

Ланс Джоунс имаше 16 точки, Трей Кауфман-Рен отбеляза 15, а Майлс Колвин имаше 11 за Бойлърмейкърс (11-1), които спечелиха четвъртата си поредна победа – включително победата миналата събота над тогавашния номер. 1 Аризона, което им позволи да си върнат върха в класирането.

Дванадесет играчи вкараха гол за Пърдю. Рядко използваният Уил Бърг отбеляза осем точки в последните минути, след като треньорът Мат Пейнтър го замести щедро. Бойлърмейкърс имаха предимство от 43-16 при отбелязване на точки.

Робърт МакКрей V поведе Делфините (8-5) с 22 точки. Той влезе като водещ реализатор на Джаксънвил със средно 16,5 точки.

Високият 7 фута и 4 Еди направи най-добрите за отбора осем борби, докато Пърдю завърши с предимство от 39-31.

Пърдю стреля 52% от полето, докато задържа Делфините на 37%. Джаксънвил допусна 21 обърквания, 12 повече от Пърдю.

Бойлърмейкърс водеха от върха, но водеха само с 32-24 при оставащо време 4:58 през първото полувреме. Пърдю завърши полувремето с поредица 13-3, за да поведе с 45-27.

Пърдю започна второто полувреме със срив от 12-0, увеличавайки предимството си до 30 точки.

Джаксънвил: Делфините могат да надграждат върху факта, че бяха конкурентни през по-голямата част от първото полувреме.

Пърдю: Бойлърмейкърс спечелиха своята 34-та поредна извънконференция за редовния сезон игра, най-дългата в нацията.

ПОСЛЕДСТВИЯ НА АНКЕТАТА

Purdue е класиран в челната петица за 23 поредни седмици, най-дългата активна серия. Канзас номер 2 е следващият най-добър на 12 седмици.

Джаксънвил: Домакин на Erskine College на 30 декември

Purdue: Домакин на Източен Кентъки на 29 декември, за да приключи своя график без конференции.