Зак Хикс прави 3 наказателни хвърляния с 3 секунди до края, за да изпревари Пен Стейт над номер 12 Илинойс, 90-89
AP News | 2024-02-22 | 04:16:18

ЩАТСКИ КОЛЕЖ, Пенсилвания (AP) — Зак Хикс направи три наказателни хвърляния, след като беше фаулиран при 3 -показател с три секунди преди края, за да донесе победа на Пен Стейт с 90-89 над номер 12 Илинойс в сряда вечерта.

Ник Керн-младши отбеляза рекордните 22 точки в кариерата си, а Хикс и Кудус Уахаб добавиха 13 всеки, за да помогне на Penn State (13-14, 7-9 Big Ten) да преодолее дефицит от 14 точки през второто полувреме. Нитани лъвовете прекъснаха поредица от три загуби.

Терънс Шанън младши вкара 19 от своите 35 точки през второто полувреме за Илинойс (19-7, 10-5). Маркъс Домаск добави 15 точки.

След като се бореха да се справят с бързата атака на Пен Стейт в началото, Илини се успокоиха по средата на първото полувреме и контролираха играта през по-голямата част от второто, но не можаха да задържат няколко двуцифрени преднини.

Илинойс водеше с 48-41 на полувремето и Шанън вкара шест точки в първите 3:59 минути на второто, за да даде най-голямата преднина на Илини за вечерта 61-47.

Подсилен с 13 поредни точки от Керн, Пен Стейт намали изоставането до 10 с 12:28 за игра. Джамил Браун и Хикс се обединяват с пет тройки за крайното 12:03, като Браун намалява до четири 35 секунди преди края. Скачачът на Пъф Джонсън направи 87-89.

Пен Стейт получи ретур след два пропуснати наказателни удара от Коулмен Хокинс, за да постави последния опит на Хикс от дълбочина.

Илинойс: След като загубиха два пъти през редовния сезон и бяха отхвърлени от Big Ten Tournament от тогавашния Мика Шрусбери, воден от Nittany Lions миналия сезон, Илини не можаха да се справят с Penn State's скорост и налягане късно. Те ще се нуждаят от поне още един мач за своя пети пореден сезон с 20 победи под ръководството на треньора Брад Ъндърууд.

Пен Стейт: Лъвовете на Нитани успяха да намерят своя ритъм в изблици и накрая го удържаха през последните 10 минути. Керн показа способността си да отбелязва голове със страхотно второ полувреме и лъвовете на Нитани ще се нуждаят от повече от него, след като водещият голмайстор Кание Клари беше изгонен от отбора този месец.

Илинойс: Домакин Айова в събота.

Пен Стейт: Домакин Индиана в събота.