Зак Парис и Нейтън Маккинън участват в ролята на Авеланш, който удря Блекхоукс с 5-0
AP News | 2024-03-01 | 06:49:04

ЧИКАГО (AP) — Зак Парис има два гола и една асистенция, а Колорадо Авеланш победи слабия Чикаго Блекхоукс с 5-0 в четвъртък вечер .

Звездата на Колорадо Нейтън Маккинън отбеляза гол и асистенция, което му даде 100 точки в 61 мача този сезон. Рос Колтън и Девън Тоюс също вкараха, а Юстъс Анунен направи 25 спасявания в първия си хаут в кариерата в девет участия в НХЛ.

Лавина подобри резултата си до 2-1 срещу Блекхоукс този сезон. Отборите играят отново в понеделник вечер в Колорадо.

Последният Чикаго загуби своя пети пореден мач и сега е 5-20-4 в последните си 29 мача.

Петър Мразек направи 28 спасявания за Чикаго.

13-ият гол на Колтън даде преднина на Колорадо с 2-0 6:56 във втория период. С Конър Бедард в наказателното поле за намеса, Колтън прехвърли отбита топка над легнал Мразек, след като пренасочването му беше спряно от вратаря.

Колтън няма точки в предишните си четири мача. Маккинън направи своята 64-та асистенция в мача.

След това Парис довърши стремежа на Райън Йохансен към мрежата, като го вкара в 7:38 за третия си гол в 12-ия му мач с Колорадо. Той отбеляза и в първия мач при почивка 2 на 1 със защитника Джак Джонсън.

Тойус направи 4-0, когато удари шамар на Мразек от страната на вратаря с 1,7 секунди до края на периода. Това беше 11-ият гол за сезона за защитника.

MacKinnon добави своя 36-и гол при 2:28 преди края на третия, изпращайки удар между краката на Мразек.

Avalanche: В Nashville Predators в събота вечер.

Blackhawks: Домакин на Columbus Blue Jackets в събота вечер.