Зак Уилсън води Джетс до победа с 30-6 над Тексас в отговор. Си Джей Страуд си тръгва късно със сътресение
AP News | 2023-12-10 | 23:42:49

ИЗТОЧЕН РЪДЪРФОРД, Ню Джърси (АП) — Зак Уилсън хвърли чифт пасове за тъчдаун през второто полувреме при завръщането си от две срещи, Ню Йорк затвори Си Джей Страуд преди Хюстън звезден куотърбек новобранец напусна късно със сътресение, а Джетс прекратиха поредица от пет загуби с победа с 30-6 над тексасците в неделя.

Уилсън беше 27 от 36 за 301 ярда – третият му мач в кариерата от 300 или повече ярда – в най-доброто му представяне за сезона, след като седна в полза на Тим Бойл, който след това се отказа.

Брийс Хол и Рандъл Коб хванаха подавания за тъчдаун, а Ксавие Гипсън се втурна за резултат за Джетс (5-8), които достигнаха 30 точки само за втори път този сезон и първи след победата над Денвър с 31-21 през седмица 5.

Страуд си тръгна с оставащи 6:30, когато беше ударен от Куинън Уилямс, падна назад и главата му сякаш отскочи от тревата на MetLife Stadium. Той беше прегледан за кратко отстрани, преди да отиде до съблекалнята. Тексасците обявиха, че Страуд е готов за мача и Дейвис Милс го замени.

Страуд, който влезе начело в НФЛ с пасове, не успя да направи много срещу агресивната защита на Джетс. Той беше само 10 от 23 за най-ниските за сезона 91 ярда, преди да напусне с нараняване на главата. Тексасците (7-6) завършиха с общо само 135 ярда и стигнаха 1 за 12 на трето място.

Сега те ще трябва да видят дали Страуд ще бъде готов за мача следващата неделя срещу южния съперник на АФК Тенеси.

Джетс най-накрая успяха да пробият в мача без голове при откриването на втория мач половина, когато Уилсън намери Коб за тъчдаун от 15 ярда.

Внезапно щастливите от TD Джетс удариха отново при следващото си шофиране, като Гипсън взе ръка от Уилсън и се втурна в крайната зона за резултат от 9 ярда това направи 14-0 – най-голямата преднина на Ню Йорк за сезона до този момент – с 4:31 до края на третата четвърт.

Ню Йорк караше отново при следващото си притежание, но Уилсън се измъкна на 11 ярда, преди Кристиан Харис да избие топката от ръцете на куотърбека и Халил Дейвис да се възстанови.

Страуд и тексасците се възползваха бързо движещ се надолу по полето при пасове от 26 ярда към Андрю Бек и 23 към Бревин Джордан. Обаждане за намеса на Тони Адамс в крайната зона постави топката на 1 и Девин Синглетари изтича по средата за тъчдаун.

Мат Амендола пропусна допълнителната точка, оставяйки Джетс да водят с 14-6 в четвъртата четвърт.

Уилсън и Джетс се върнаха от загубата, като маршируваха по терена при следващото си притежание, ограничено от широко отворен Хол, който пое пас от 3 ярда за тъчдаун, за да направи 21 -6 при оставащи 9:27.

Greg Zuerlein вкара гол от 51 ярда през дъждовните капки, за да поведе Ню Йорк с 24-6. Той добави ритници от 55 и 44 ярда, за да увенчае резултата.

МУДНО НАЧАЛО

Нито един от отборите не успя да постигне нищо през първото полувреме в проливния дъжд, за първи път имаше нулеви първи две четвърти, откакто Сан Франциско победи Вашингтон с 9-0 през седмица 7 на Сезон 2019.

Това беше първият път, когато тексасците играха в нулево първо полувреме и първото за Джетс от седмица 4 през 2007 г. при загубата със 17-14 от Бъфало.

Отборите комбинираха 11 удара — шест от Хюстън, пет от Ню Йорк — и само 10 първи падения — по пет от всеки.

ТРАВМИ

Тъй като Хюстън вече играе без WR Tank Dell (счупен крак), WR Nico Collins излезе рано с контузен прасец. ... Тексасците CB Tavierre Thomas и LB Blake Cashman имаха контузии в сухожилията през първото полувреме и не се завърнаха. ... Новобранецът на Хюстън DE Уил Андерсън имаше контузия в глезена през четвъртата четвърт.

Тексасци: Пътувайте до Тенеси, за да се изправите срещу Титаните следващата неделя.

Джетс: Насочете се към Маями, за да се изправите срещу източния съперник на АФК Долфините следващата неделя.