Зак Веренски отбеляза два гола, докато Блу ​​Джакетс победиха плейофите Хърикейнс с 6-3 във финала на сезона
AP News | 2024-04-17 | 03:56:35

КЪЛЪМБЪС, Охайо (AP) — Зак Веренски имаше два гола и две асистенции, Джет Грийвс направи 38 спасявания, а Кълъмбъс Блу Джакетс победиха намалена версия на обвързаната с плейофи Каролина Хърикейнс с 6-3 във вторник вечерта.

Хърикейнс, които завършиха втори в дивизия Метрополитън, дадоха почивка на осем редовни играчи в безсмисления финал на редовния сезон.

Каролина завърши със 111 точки при 52-23-7, вторият най-добър рекорд в Източната конференция след шампиона в дивизията Ню Йорк Рейнджърс. Ураганите достигнаха следсезона за шеста поредна година.

Поне това не беше поредната загуба за последния Кълъмбъс, който имаше още един сезон, помрачен от контузии, които отстраниха топ играчи, включително двамата вратари. Сините якета пропуснаха плейофите за четвърти пореден сезон.

Лука Дел Бел Белус вкара в дебюта си в НХЛ, а Кълъмбъс отбеляза голове и от Джеймс Малатеста, Джони Годро и Алекс Ниландер.

Теуво Теравайнен и Йеспери Котканиеми вкараха за Каролина, а Спенсър Мартин, в първия си старт от 29 февруари, направи 19 спасявания.

Дел Бел Беллуз започна неблагоприятно кариерата си в НХЛ през първия период , когато изтърпя наказание за твърде много хора на леда. Дванадесет секунди след като изскочи от наказателното поле, той вкара първия си гол в кариерата при първия си удар, китка от левия кръг.

Каролина се готви за плейофите. Сините якета се прибират у дома.