Закай Цайглер, Сантяго Вескови, мощен №8 Тенеси над Тарлтън Стейт 65-46
AP News | 2023-12-22 | 04:08:49

НОКСВИЛ, Тенеси (AP) — Закай Цайглер вкара 13 точки, а Сантяго Вескови добави 12 като №8 Тенеси преодоля слабата стрелба в второ полувреме и победиха Тарлтън Стейт с 65-46 в четвъртък вечерта.

Доброволците (9-3) отбелязаха 2 за 17 през първите девет минути на второто полувреме. Преднината на Тенеси обаче никога не падаше под девет точки през това време. Доброволците вкараха 6 за 28 през второто полувреме.

Джосия-Джордан Джеймс добави 10 точки за Тенеси.

Тексансците (8-4) използваха агресивна защита и намалиха дефицита си до шест точки с около пет оставащи минути. Девън Барнс поведе Тарлтън Стейт с 12 точки, докато Лу Уилямс и КиАндре Гади добавиха по 10 точки.

Вескови направи две наказателни хвърляния и извади удар, който доведе до отпадане на Джордан Гейни, тласкайки преднината на Доброволците обратно до 10 точки.

Тенеси изоставаше с две точки през първото полувреме, преди да направи серия от 15-2 и да поведе с 25-14. Tarleton State така и не се възстанови. Вескови и Далтън Кнехт отбелязаха по пет точки в серия и Волс водеха с 39-25 на почивката.

ИЗВОД

Tarleton State: След зашеметяващо разочарование над Jacksonville State по-рано през седмицата тексасците загубиха две поредни. Те ще се опитат да оправят кораба, преди да се върнат в играта на Западната атлетическа конференция срещу UT Arlington на 4 януари. Tarleton State спечели и двете си ранни игри на WAC.

Тенеси: През по-голямата част от ноември и декември Vols търсеха нападатели, които да се присъединят към Dalton Knecht. Най-накрая го намериха. Кнехт отбеляза общо 11 точки в двата мача преди Тарлтън Стейт, но се появиха и други. Jonas Aidoo, Josiah-Jordan James и Zakai Ziegler бяха впечатляващи. Следващата стъпка е да се намери последователност.

Щат Тарлтън: В Лойола Меримаунт на 29 декември.

Тенеси: Отсъствие за почти две седмици преди домакинство на Норфолк Стейт на 2 януари, преди играта на Югоизточната конференция.