Защитата № 10 на щата Айова задуши Синсинати при победа с 68-59
AP News | 2024-02-14 | 04:41:49

СИНСИНАТИ (AP) — № 10 Щат Айова наложи 25 загуби и имаше 12 откраднати топки при победа с 68-59 над Синсинати във вторник вечер.

Къртис Джоунс и Тамин Липси имаха по 15 точки, за да поведат Cyclones (19-5, 8-3 Big 12), които превърнаха загубите на Bearcats в 26 точки.

Jizzle James имаше 16 точки, а Симас Лукосиус вкара 15 за Синсинати (15-9, 4-7). Дан Скилингс младши имаше 13 точки и 11 борби.

Bearcats загубиха пет от последните си седем мача.

Айова Стейт форсира осем проигравания и три отнети топки през първите шест минути на мача. Това помогна на Cyclones да преодолеят резултатната суша от близо четири минути.

Джоунс, който вкарваше средно по 14,2 точки от пейката в предишните си шест мача, вкара тройка по време на серия 11-2, за да затвори първото полувреме. Айова Стейт водеше с 34-26 на полувремето.

Тъй като загубите продължаваха да нарастват за Bearcats в началото на второто полувреме, Cyclones увеличиха серия си до 18-2 след тройка на Keshon Gilbert, за да направят резултата 41-26. Гилбърт завърши с 12 точки.

Синсинати се съвзе от пасив от 13 точки, преди да загуби от номер 5 Хюстън с 67-62 в събота. Защитата на Циклоните предотврати подобен страх.

Синсинати води в серия за всички времена 4-3. Това беше първата среща на училищата от 2016 г. насам.

ГОЛЯМА КАРТИНА

Щат Айова: Cyclones правят средно близо 11 кражби на мач, почти два пъти повече от средното за опонентите си. Те имат средно повече от 22 точки от оборота.

Синсинати: Bearcats имат нужда от Виктор Lakhin, за да се върнат на пистата. Лахин, вторият водещ голмайстор на отбора, остана без гол във вторник. Той остана без гол три пъти в последните четири мача и отбеляза само четири точки в Texas Tech.

Щат Айова: домакин на Texas Tech в събота.

Синсинати: гостуване на UCF в събота.