Защитаващите титлата си Нъгетс завършват втори на Запад, побеждавайки Гризлис със 126-111
AP News | 2024-04-14 | 00:16:17

МЕМФИС, Тенеси (AP) — Джамал Мъри вкара 21 точки, Никола Йокич има 15 точки и 15 борби, а защитаващият титлата Денвър Нъгетс си осигури Поставен под номер 2 в Западната конференция с победа със 126-111 над Мемфис Гризлис в неделя.

Нъгетс (57-25) съвпаднаха с най-висок франчайз за победи и завършиха със същия рекорд като Оклахома Сити , но Thunder зае първото място на Запада заради директен тайбрек. Загубата на Минесота от Финикс изхвърли Тимбъруулвс на трето място, с един мач зад Денвър.

Денвър влезе в мача при тристранно равенство с Минесота и Оклахома Сити. Това беше първият път, когато имаше такова задръстване в последния ден от сезона с три отбора, които имаха шанс за поставените под номер 1. Тъндър заключи първото място, като победи Далас.

Кристиан Браун вкара 19 точки за Нъгетс, а Арън Гордън добави 15.

GG Jackson поведе Мемфис с най-високите в кариерата си 44 точки. Джейк ЛаРавия завърши с 29 точки за Гризлис, които завършиха 27-55, 13-и на Запад. Мемфис завърши сезона с пропуск от пет мача.

Денвър не можа да създаде значителна преднина през първото полувреме, докато серия от 9-0 в последните етапи не доведе до предимство от 66-54 на полувремето. Денвър вкара 51% в полувремето, като Мъри вкара 19 точки.

Взрив от 11-2 за Денвър, за да започне второто полувреме, увеличи преднината до 21 и Нъгетс успокоиха домакинството, като техните титуляри останаха извън четвъртата четвърт.

Nuggets: Изчакайте да видите кой отбор ще излезе от турнира за игра като техен враг в първия кръг на плейофите.