Защитникът Кели О’Хара планира да се оттегли от футбола в края на сезона на NWSL
AP News | 2024-05-02 | 22:50:33

САЩ. и защитникът на Gotham FC Кели О’Хара обяви в четвъртък, че се оттегля от футбола в края на сезона на Националната футболна лига за жени.

35-годишната О’Хара е двукратна победителка в Световната купа за жени, златен олимпийски медалист и двукратна носителка на титлата в Националната футболна лига за жени.

Тя направи съобщението си в платформата Just Women’s Sports, където е домакин на популярен подкаст за играчи.

„Играя футбол от 4-годишна възраст и това беше истинска радост“, каза тя. „Но както се казва, „Не плачи, защото е свършило. Усмихнете се, защото се случи.“ И знам, че ще има много сълзи от мен и вероятно от някои от вас, но се надявам да има повече усмивки.“

О'Хара, който беше свободен -агент подписва с Gotham през 2023 г., играе в NWSL в продължение на 11 сезона. Gotham спечели титлата на NWSL миналия сезон. Преди това тя игра за Washington Spirit, който спечели шампионската титла през 2021 г.

В 160 изяви с националния отбор О’Хара е играл общо на четири световни първенства и три олимпийски игри. Тя е една от само четиримата играчи на САЩ, избрани за четири отбора на Световното първенство.

На Световното първенство през 2015 г. тя влезе от резервната скамейка и отбеляза в 84-ата минута, подпечатвайки победата с 2-0 на полуфинала над Германия. Съединените щати спечелиха турнира с победа с 5-2 над Япония.

Тя спечели златен медал на Олимпийските игри в Лондон и бронз на Игрите в Токио.

„Беше една от най-големите радости да представлявам моята страна и да нося герба на американския футбол“, каза О’Хара в изявление на U.S. Soccer. „Когато затварям тази глава от живота си, съм изпълнен с благодарност. Поглеждайки назад към кариерата си, толкова съм благодарен за всички неща, които успях да постигна, но най-важното за хората, с които успях да ги постигна.”

Наскоро преследван от контузии, последният мач на О'Хара с националният отбор дойде на световното първенство миналото лято.

О’Хара, родом от Джорджия, е играла в Станфорд и спечели MAC Hermann Trophy за 2009 г. като най-добрият играч в колежа през последния си сезон.