Защитникът на Интер Ачерби може да получи наказание, ако властите установят, че е обиждал на расистка основа Хуан Жезус от Наполи
AP News | 2024-03-18 | 14:32:04

МИЛАНО (AP) — Защитникът на Интер Милан Франческо Ачерби може да бъде изправен пред продължителна забрана, ако италианските футболни власти установят, че той е обиждал на расистка основа Хуан Жезус от Наполи през Мачът от Серия А в неделя.

Хуан Хесус, който е черен, беше видимо разстроен през второто полувреме, когато се приближи до съдията, който след това извика Ачерби.

Накратко- на телевизионни изображения Хуан Хесус изглежда казваше на рефера, че Ачерби е използвал расистка обида. Хуан Хесус също сочеше ръкава на ризата си, на която имаше значка „Пазете расизма от нас“ — като част от антирасистката кампания на лигата.

След това обаче Хуан Хесус не потвърди какво се е случило.

„Какво се случва на терена, си остава на терена“, каза бразилецът пред DAZN. „Ачерби се извини, прекали малко с думите си. Той е добър човек.

Освен това, очевидно сме възрастни, можем да се справим на терена. Той се извини, продължихме напред и когато съдията свири, всичко свърши дотук. Всичко е наред.“

Ачерби и Хуан Хесус също се прегърнаха в края на мача, който завърши наравно 1-1 — като Хуан Хесус отбеляза късен изравнителен гол срещу бившия си отбор.

„Надявам се да не се повтори, защото той е интелигентен човек“, добави 32-годишният Хуан Хесус.

Ачерби не беше наказан дисциплинарно от рефера.

Ако Италианската футболна федерация реши да започне разследване, Ачерби може в крайна сметка да получи наказание от поне 10 мача. Много може да зависи от това, което е написано в доклада на съдията, който е изпратен на спортния съдия на италианската лига.

Ачерби не говори с медиите след мача и 36-годишният играч се присъедини към отбора на Италия в Рим, преди адзурите да отлетят за Съединените щати във вторник за приятелски мачове срещу Венецуела и Еквадор.

Както агентът на Ачерби, така и Интер не отговориха незабавно на исканията за коментар.

Ачерби не е коментирал своите акаунти в социалните медии.