Защитникът Виктор Хедман достигна 700 точки в кариерата си, Светкавицата победи Devils с 6-3
AP News | 2024-01-28 | 05:08:19

ТАМПА, Флорида (AP) — Защитникът Виктор Хедман направи асистенция за своята 700-та точка в кариерата, Брандън Хейгъл и Брайдън Пойнт вкараха по два пъти и Тампа Бей Лайтнинг спечели седмия си пореден домакински мач, побеждавайки Ню Джърси Девилс с 6-3 в събота вечерта.

И двата отбора изиграха последния си мач преди почивката на Мача на звездите. Тампа Бей спечели осем от общо девет, докато Ню Джърси има две победи в последните си седем.

Ник Пол отбеляза гол и асистенция, Брандън Хейгъл, Стивън Стамкос и Брайдън Пойнт също отбелязаха, а Андрей Василевски направи 21 спасявания за седмата му победа в последните му осем старта.

Ондрей Палат, Джеспър Брат и Тайлър Тофоли отбелязаха за Ню Джърси. Витек Ванечек завърши с 36 спасявания.

Хедман достигна крайъгълен камък при началния гол на Тампа Бей. Хедман влезе в удар от лявата точка, който бе отразен от Пол в 1:09 на втория период. Хедман е четвъртият активен защитник, достигнал 700 точки, присъединявайки се към Брент Бърнс, Ерик Карлсон и Крис Летанг.

Хейгъл поведе Светкавицата с 2-0 след отскок от точков изстрел на Хедман с 9:20 до края на секундата. С две асистенции във втория период, Хедман записа и своя 64-ти период за много точки в кариерата, трети най-много сред активните защитници.

Лайтнингът изпревари Ню Джърси с 19-4 във втория период.

Дяволите намалиха изоставането до 2-1 след отбит гол на Палат, който игра 10 сезона с Тампа Бей, спечелвайки две Купи Стенли.

Стамкос отговори на това минута по-късно, за да си върне преднината от два гола, преди Брат да отбележи удара при 7:19. Пойнт отново направи предимство с два гола при оставащо време 6:08.

Devils: Домакин Колорадо във вторник, 6 февруари

Светкавица: В Ню Йорк Рейнджърс в сряда, 7 февруари.