Завръщането на Мъри предизвиква победа на Нъгетс със 142-110 над Хоукс, докато Денвър излиза на първо място в Запада
AP News | 2024-04-07 | 05:41:03

ДЕНВЪР (AP) — Джамал Мъри се завърна в състава на Денвър Нъгетс в събота вечер, след като пропусна седем мача поради разтегнато дясно коляно и вкара 16 точки за 21 минути при победа със 142-110 срещу Атланта Хоукс.

Никола Йокич записа своя 25-и трипъл-дабъл за сезона, въпреки че взе четвъртата четвърт и Кентавиъс Колдуел-Поуп добави най-високите за сезона 24 точки, задвижвайки Нъгетс (54-24) в еднолично притежание на първото място в Западната конференция, половин игра пред бездействащите Минесота Тимбъруулвс, които гостуват на Денвър в сряда вечер.

Клинт Капела поведе Атланта с 19 точки.

Двубоят между Уулвс и Нъгетс може да реши кои са първите поставени на Запад, въпреки че Оклахома Сити е само игра назад. Треньорът на Нъгетс Майкъл Малоун настоя, че е по-загрижен за здравето на отбора си, отколкото за посявката му, но Денвър успя да пребори поставения под номер 1 преди година с рекорд от 10-1 у дома в плейофите по пътя си към спечелването на първата титла в НБА за франчайза.

Йокич имаше 19 точки, 14 борда и 11 асистенции, докато Мъри добави шест асистенции в първото си участие, след като се нарани на 21 март в мач срещу Ню Йорк Никс.

Защитаващите титлата си в НБА направиха 4-3 в отсъствието на Мъри и резервната скамейка на Нъгетс беше основна грижа през това време.

Дори след като Аарън Гордън (крак) не игра, завръщането на Мъри се развълнува списъкът. Реджи Джаксън, който започна в отсъствието на Мъри, вкара 18 точки от пейката, а резервите на Денвър отбелязаха 58 точки, след като вкараха само три коша в последния си мач, загуба със 102-100 от Клипърс в Лос Анджелис.

Майкъл Портър-младши добави 20 точки за Нъгетс, които потопиха 23 тройки.

Резервите на Денвър имаха 27 точки през първото полувреме и използваха срив от 11-3, за да започнат втората четвърт, за да вземат контрол и дават на Нъгетс 15-точкова възглавница по пътя им към предимство от 69-56 на полувремето.