Завръщането на Салах и Ливърпул и Арсенал печелят големи победи в надпреварата за титлата в EPL
AP News | 2024-02-17 | 21:03:04

Мохамед Салах се завърна след контузия и отново сред головете.

Въпреки че завръщането на талисманичния нападател беше добра новина за Ливърпул , побеждавайки Брентфорд с 4-1, имаше цена, тъй като опасенията на отбора за контузии се натрупаха.

Салах, който се завърна след месец отсъствие с контузия на коляното, вкара третия от головете на Ливърпул при победа на Gtech Community Stadium което ги задържа на върха на английската Висша лига.

Нараняванията на Къртис Джоунс и Диого Хота през първото полувреме обаче заплашват да оставят отбора на Юрген Клоп допълнително разтегнат в преследването на четирите трофея.

„Трябва да видим колко ни струва – все още не знаем това“, каза Клоп. „Това, че Къртис не може да играе, ви казва, че трябва да е нещо, защото той би продължил на всяка цена.

„Диого изглежда вероятно най-зле. Не го видях обратно, но чух, че снимките също не изглеждат страхотно. удар над глезена.

Дарвин Нунес също беше отстранен, но това изглежда беше предпазна мярка.

Ливърпул вече беше без вратаря Алисон, който беше контузен по време на тренировка в петък, както и Трент Александър-Арнолд, Тиаго Алкантара и Доминик Собослай.

Те ще пропуснат някои редовни играчи в Купата на лигата финал следващия уикенд.

Екипът на Клоп свърши лека работа с Брентфорд и поведе с 3-0 чрез голове на Нунес и Алексис Мак Алистър и Салах. Айвън Тоуни върна един за Брентфорд, преди резервата Коди Гакпо да получи четвъртия удар за Ливърпул.

НАТИСКЪТ НА АРСЕНАЛ

Авансът на Ливърпул над Арсенал беше само две точки след последното поражение на Артилеристите.

След като победиха Уест Хем с 6-0 миналата седмица, Арсенал спечели с 5-0 Бърнли. Букайо Сака вкара два пъти на Търф Мур.

Мартин Одегор, Леандро Тросард и Кай Хаверц също бяха точни.

Това бе шеста поредна победа за Арсенал и третият път в тази поредица, в който той отбелязва пет или повече гола .

Арсенал вече показа своята титла, като победи защитаващия титлата Манчестър Сити и Ливърпул.

ЧЕЛИТЕ ЧЕТИРИ

Надпреварата за първите четири се затягаше.

Въпреки че изглежда като престрелка между Ливърпул, Сити и Арсенал за титлата, битката за класиране в Шампионската лига също може да създаде напрегнато гледане.

Астън Вила се върна на четвърто място след победа над Фулъм с 2-1, а Тотнъм загуби у дома от Вълците с 2-1.

Само две точки разделят Вила и Спърс, докато Манчестър Юнайтед може да увеличи шансовете си за класиране в челната четворка, като победи Лутън в неделя.

Шестият Юнайтед спечели последните си три победи в лигата и може да се приближи до три точки от Тотнъм с победа на Kenilworth Road.

БОРБА С НЮКАСЪЛ

Проблемите на Нюкасъл у дома продължиха, когато трябваше два пъти да изостава, за да завърши наравно с Борнемут 2-2 на Сейнт Джеймс Парк.

Голът на Мат Ричи във втората минута на добавеното време спечели точка, но не можа да сложи край на серия от четири мача без победа у дома, която датира от декември.

Доминик Соланке изведе Борнемут напред през втората част, но Антъни Гордън изравни от дузпа.

Антоан Семеньо отново изведе гостите напред, докато Ричи не дойде на помощ на Нюкасъл.

Седмият Нюкасъл беше с точка пред Уест Хем, след като лондонският отбор претърпя трета поредна загуба, 2-0 от борещия се за изпадане Нотингам Форест.

Някои фенове на Уест Хям издигнаха плакати, призоваващи мениджъра Дейвид Мойс да си тръгне.