Завръщайки се у дома за March Madness, поставеният под номер 4 Гонзага изпревари поставения под номер 13 UC Irvine 75-56
AP News | 2024-03-24 | 03:56:49

СПОКЕН, Вашингтон (AP) — Ивон Еджим имаше 25 точки и 14 борби, а поставеният под номер 4 Гонзага преодоля бавния старт, за да надмине UC Irvine 75-56 в първия кръг на женския NCAA турнир в събота.

Булдогс (31-3) се съвзеха от дефицит от 11 точки през първото полувреме и поведоха с цели 26 точки през четвъртата четвърт. Кейли Труонг добави 16 точки, а Загс вкараха 62% и отбелязаха 45 точки през второто полувреме.

Гонзага ще се изправи срещу поставения под номер 5 Юта или щата Южна Дакота под номер 12 във втория кръг в понеделник.

Булдогс започнаха 0-за-10 от 3 точки линия и успяха да вкарат само 10 точки през първата четвърт, най-ниската им резултатност в която и да е четвърт този сезон.

Brynna Maxwell, най-добрият външен стрелец на Zags, се отърси от бавния старт и потопи две тройки и дълъг скок за да подхранва серия от 21-2, за да завърши първото полувреме и да започне третата четвърт.

Кейли Труонг и сестрата близначка Кейлин направиха по пет асистенции за Zags, които участват в седмия си пореден турнир на NCAA и са една спечелят далеч от първото си участие в Sweet Sixteen от 2015 г. насам.

Това беше първият път, когато Gonzaga беше домакин на турнирни игри на NCAA на домашния си терен от 2013 г. насам.

Nevaeh Parkinson отбеляза 18 точки, а Moulayna Johnson Sidi Baba добави 15 за UC Irvine.

The Anteaters (23-9) участваха в първия си NCAA турнир от 1995 г. насам и се надпреварваха до преднина от 17-6 . Parkinson удари една до друга кофи по време на отсечката, а физическата защита на UC Irvine разтревожи Zags рано.

Булдогс направиха серия от 10-0, за да забавят ранната инерция на Anteaters и взеха първата си преднина в средата на втората четвърт.

Zags ще получат или друг тест от училище Pac-12 в Utes или се изправете срещу Jackrabbits за втори път този сезон. Gonzaga победи SDSU с 25 през декември.