Зайън Уилямсън, Брандън Инграм отбелязаха по 26 точки, Пеликанс оглави Лейкърс 129-109
AP News | 2024-01-01 | 04:48:49

НЮ ОРЛИАНС (AP) — Зайън Уилямсън и Брандън Инграм отбелязаха по 26 точки и Ню Орлиънс Пеликанс победи уморения от пътя Лос Анджелис Лейкърс 129-109 в неделя вечерта.

Лос Анджелис се върна след загуба със 108-106 от Минесота в събота вечерта, докато Ню Орлиънс отсъства два дни след като победи Юта у дома в четвъртък вечерта.

ЛеБрон Джеймс вкара 34 точки, а бившият Пеликан Антъни Дейвис добави 20 точки и 10 борби, но те не получиха достатъчно помощ, тъй като Лейкърс загубиха за седми път в девет мача.

CJ McCollum добави 22 точки за Pelicans, които водеха с 19 точки и отговаряха на всяко предложение за завръщане с помощта на 50% стрелба от 3 точки (17 от 34) като отбор и хитър 6-футов гард Jose “Grand Кражба” Четири кражби и две блокади на Алварадо.

Срещата беше първата, откакто Лейкърс разбиха Ню Орлиънс със 133-89 на полуфинала на Междусезонния турнир в Лас Вегас на 7 декември. И Пеликанс изглеждаха като отбор, който търси изкупление пред пълен и празничен Тълпа в новогодишната нощ.

Това беше четвъртият път през този сезон, в който „тримата големи“ на Ню Орлиънс – Уилямсън, Инграм и Макколъм – отбелязаха по 20 или повече гола в един мач. Пеликанс имат 4-0 в такива мачове.

Лари Нанс Джуниър имаше 11 точки и 10 борби само във втория си мач, който се върна след контузия в реброто. Хърб Джоунс и Йонас Валанчунас отбелязаха по 13 точки.

Лейкърс влязоха в мача без нападател Кам Редиш (адуктор) и Д'Анджело Ръсел (гръб), докато Пеликанс бяха без един от своите топ 3- стрелци по точка в Трей Мърфи III (ляво коляно). Всички бяха ежедневни.

След това нападателят на Лейкърс Руи Хачимура напусна играта през първото полувреме с разтежение на левия прасец.

Въпреки липсата на Мърфи, Ню Орлиънс играеше от дълбочина. McCollum направи пет ранни 3s и завърши с шест. Джоунс направи три тройки от десния ъгъл през втората четвърт.

Междувременно Алварадо зарадва публиката, като извади джобовете на Джеймс и Дейвис през втората четвърт, когато Ню Орлиънс водеше с цели 19 точки .

Джеймс отбеляза 21 от своите точки през първото полувреме, но не получи голяма помощ от никого, освен от Дейвис, който отбеляза 13 в първите 24 минути.

Пеликанс удариха 10 от 17 3-ки в първите два периода и взеха преднина от 74-57 на полувремето, след като блокът на Инграм срещу удара на Макс Кристи предизвика бърз пробив, завършен от полагане на Нанс.

Лейкърс: Домакин на Маями в сряда вечер, за да започне домакинство от пет мача.

Пеликанс: Домакин на Бруклин във вторник вечер, за да завърши домакинство от пет мача.