Земгус Гиргенсонс вкарва късно, Сейбърс победи Пингвините с 3-1
AP News | 2024-01-07 | 05:09:34

ПИТСБЪРГ (AP) — Земгус Гиргенсонс заби разхлабена шайба от Тристан Джари в края на третия период и Расмус Далин добави празна мрежа, за да изведе Бъфало Сейбърс покрай Питсбърг Пингуинс 3-1 в събота вечер.

Питсбърг изравни мача по-рано през периода при четвъртия гол на Рикард Ракел за сезона.

Бъфало отговори, когато Гиргенсонс си проправи път към пред мрежата на Пингвините и удари бекхенд от Джари, за да даде преднина на Сейбърс с оставащи 4:38.

Далин осигури застраховка с 1:36 за игра, когато дългото му обръщане от края на Бъфало достигна мрежата точно когато Джари се пързаляше към пейката на Питсбърг за допълнителен нападател.

Уко-Пека Лууконен спря 42 изстрела за Бъфало. Алекс Тух даде ранна преднина на Сейбърс с 10-ия си гол за сезона, докато отборът спечели третата си победа в четири мача.

Джари направи 29 спасявания за Пингвините, като единствената му грешка дойде рано, когато Конър Клифтън пусна пас от зоната на Бъфало към Туч, който стоеше съвсем сам на синята линия на Питсбърг. Тух направи няколко крачки към вратаря, след което стреля с ръка на Джари 2:53 в първия.

Джари, изтеглен от загуба от Вашингтон във вторник след колебливо начало, бързо се успокои, но не можа не се изпречи пред опита на Гиргенсон отблизо.

Питсбърг имаше два гола, които бяха премахнати от таблото в първия.

Тап-инът на Дрю О'Конър след хубав дроп пас от Кросби беше анулиран, след като Сейбърс успешно оспориха, че Кросби беше в засада.

Бъфало спечели още едно предизвикателство моменти по-късно, когато официалните лица решиха, че Джейк Гюнцел се е намесил на Лууконен в горната част на гънката, докато пренасочва изстрел от Кросби. Обажданията отбелязаха първия път, когато Пингвините имаха няколко отменени голове в една и съща игра, откакто системата за предизвикателства беше въведена през 2015 г.

Luukkonen, който се бореше през по-голямата част от декември, отговори с понякога зрелищна игра. Той отблъсна няколко отцепки, включително хитро спасяване на Гюнцел в края на втория период.

Sabres: Започнете домакинство от шест мача във вторник вечер, когато Сиатъл гостува .

Пингвините: Пътувайте до междущатския съперник Филаделфия в понеделник вечер.