Зибанеджад има 2 гола и 1 асистенция, Панарин вкарва, докато Рейнджърс победи Ураканите с 4-3 в мач 1
AP News | 2024-05-05 | 01:16:19

НЮ ЙОРК (AP) — Мика Зибанеджад отбеляза два гола и асистенция, Артеми Панарин също вкара и Ню Йорк Рейнджърс победиха Каролина Хърикейнс с 4-3 в неделя в мач 1 от техните серии от втория кръг.

Винсънт Трочек отбеляза гол и асистенция, а Крис Крейдър направи две асистенции като Рейнджърс, играйки за първи път откакто завършиха първия си кръг над Вашингтон една седмица по-рано, спечелиха седмата си поредна победа, включително редовния сезон.

Игор Шестеркин спря 22 изстрела, за да стане третият вратар в историята на франчайза, който открива постсезон с пет поредни победи, присъединявайки се към Дейв Кер (1937) и Майк Рихтер (1994).

Джейкъб Славин, Мартин Нечас и Сет Джарвис отбелязаха по един гол за Каролина, която за последно игра във вторник вечерта, когато завърши победата си в първия кръг срещу Ню Йорк Айлъндърс. Фредерик Андерсен завърши с 19 спасявания.

Мач 2 от най-добрите от седем серии е във вторник вечер.

Ураганите имаха втората най-добра силова игра в НХЛ през сезона и най-добрата единица за убиване на дузпи. Въпреки това, те стигнаха 0 за 5 с предимство срещу отбор на Рейнджърс, който беше трети в PK. Ню Йорк беше 2 за 2 в силовите си игри, които продължиха общо 23 секунди.

Нечас влезе сам срещу Шестеркин в началото на третия период и бързо го прекара през краката на вратаря, за да доведе Ураганите до 3-2 в 2:48.

Панарин победи Андерсен от левия кръг при 8:21 за възстановяване на преднината от два гола на Рейнджърс. Това беше неговият трети от плейофите, след като завърши с рекордните за кариерата си 49 в редовния сезон.

Каролина привлече Андерсен за допълнителен скейтър 3 минути преди края, а Джарвис вкара отляво при оставащи 1:45.

Шестеркин спаси с ръкавица Андрей Свечников малко по-малко от минута до края за да запази преднината на Рейнджърс.

При воденето на Рейнджърс с 3-1 след 20 минути, отборите изиграха бърз втори период, в който Рейнджърс имаха предимство от 10-6 при удари.

Джейкъб Труба беше изгонен за насрещна проверка 2 1/2 минути след началото на втория период. Ураганите отбелязаха един удар към вратата при предимството. След изтичане на наказанието Джордан Стаал от Ураганите успя да се откъсне, но опитът му беше отхвърлен от Шестеркин.

Ураганите изиграха още една мощна игра при 4:46 до края на периода, но не получиха удар на гол по време на предимство. Трочек успя да се откъсне с ръка за Рейнджърс, но това беше отказано от Андерсен.

Зибанеджад вкара Рейнджърс в таблото при първия удар на вратата в мача 2:46 в мача. Джак Рослович обиколи вратата и пусна пас напред, а Зибанеджад го прехвърли Андерсен.

Славин изравни 1:02 по-късно при първия удар на Ураганите, когато отправи удар отляво точка, която отскочи и премина през дясното рамо на Шестеркин.

Защитникът на Каролина Брейди Скей отправи удар от дясната греда 20 секунди по-късно.

Ураганите изиграха първата силна игра за деня, когато Крис Крейдър беше изгонен за качване в 6: 14. Малко повече от минута по-късно Нечас нахлу на Шестеркин отдясно и удари левия стълб.

Ню Йорк започна играта на власт в средата на периода, когато бившият рейнджър Тони Де Анджело беше изгонен за груба работа.

Ню Йорк се нуждаеше само от 9 секунди, за да се възползва, след като Крейдер хвана шайбата на десния праг и изпрати безпогледен пас наляво към Зибанеджад, който го стреля.

Каролина получи нова мощ игра с оставащи 9:02 в първия, когато сензацията новобранец на Рейнджърс Мат Ремпе изглеждаше блъснат от Стаал и падна обратно в Андерсен. 14 секунди за отбелязване на гол, когато Трочек удари отзад удара на Зибанеджад отпред покрай Андерсен, за да направи 3-1. Това беше четвъртият за Трочек в плейофите и му донесе гол в четири поредни мача и точка в пет поредни.

Зибанеджад има серия от 11 точки в мача, включително редовния сезон, с пет гола и 13 асистенции в участъка. Рослович удължи поредицата си от точки до шест мача.