Зион Уилямсън вкара 27 точки, Пеликанс победи водещия на Запад Тимбъруулвс със 117-106
AP News | 2024-01-04 | 05:40:33

МИНЕАПОЛИС (АП) — Зион Уилямсън отбеляза 27 точки и Ню Орлиънс Пеликанс продължи да се движи със 117-106 победа над водещия на Запад Минесота Timberwolves в сряда вечер.

CJ McCollum добави 24 точки, а Brandon Ingram имаше 19. Pelicans се отдръпнаха през второто полувреме за четвъртата си поредна победа и девета в 12 мача.

На втората вечер на двубой след победа над Бруклин със 112-85, игра, която позволи на Уилямсън и Инграм да играят под 30 минути, Ню Орлиънс излезе на път и стреля 55,6% от игра. Уилямсън и Инграм комбинираха, за да заснемат 18 от 26.

Антъни Едуардс вкара 35 точки за Минесота, а Карл-Антъни Таунс имаше 22. Минесота падна до 14-2 у дома и загуби последователни мачове за първи път този сезон. Тимбъруулвс бяха последният отбор в НБА, който загуби две поредни.

Timberwolves записаха само 38,7% през трите четвърти. Те завършиха с 13 обърквания, което доведе до 16 точки за Пеликанс.

Ню Орлиънс използва серия от 25-9 в края на първото полувреме, за да поеме контрола и увеличи преднината си до 24 в средата на третата четвърт.

Една вечер след оплакване, че Уилямсън не получи отсъден фаул опит за удар, треньорът на Пеликанс Уили Грийн получи технически фал и спринтира почти по дължината на игрището след удар на Уилямсън. Не беше отсъдена дузпа и Минесота получи топката, тъй като служителите решиха, че тя е изчезнала от крака на Уилямсън.

Пеликанс: домакин на Лос Анджелис Клипърс в петък вечер.

Тимбърулвс: в Хюстън в петък вечер.