Зион Уилямсън вкара 28, затваря победата на Пеликанс със 107-100 над Бъкс
AP News | 2024-03-29 | 04:56:20

НЮ ОРЛИАНС (АП) — Зион Уилямсън отбеляза 28 точки, Си Джей Макколъм добави 25 и Ню Орлиънс Пеликанс удържаха Милуоки Бъкс със 107- 100 в четвъртък вечерта.

Йонас Валанчунас имаше 17 точки и 10 борби за Ню Орлиънс, което му даде 32-ия му дабъл-дабъл за сезона, но едва първия му от 11 мача. Трей Мърфи III имаше 15 точки и 11 борби за Пеликанс, които спечелиха, въпреки че отбелязаха само 8 от 32 тройки и стреляха само 39,6% (36 от 91) като цяло.

Янис Адетокумбо отбеляза 35 точки и 14 борби за Милуоки. Деймиън Лилард вкара 20 точки за Бъкс, както и Малик Бийзли, който отбеляза шест тройки.

Милуоки загуби втората си поредна загуба, след като падна от Лос Анджелис Лейкърс след продължение в предишния си мач.

Пеликанс водеха през по-голямата част от мача и с цели 18 през първото полувреме. Но когато Лилард отбеляза 3 само на повече от пет минути преди края, преднината на Ню Орлиънс намаля до пет – подобно на вторник вечерта, когато Пеликанс загубиха преднина от пет точки в последните три минути от Оклахома Сити.

Този път Уилямсън, който нямаше удар в последните минути на загубата във вторник, продължи да атакува коша и да стигне до фаул линията. Той направи пет от шест наказателни удара, за да помогне на Пеликанс да го затворят.

Ню Орлиънс надделя над Милуоки с 52-44 в боя, а Пеликанс изпълниха 27 от 34 наказателни удара. Милуоки изпълни 19 наказателни удара, като уцели 10.

Ню Орлиънс водеше с цели 18 през първото полувреме, когато Макколъм реализира игра от три точки на 7-футов бегач, докато беше фаулиран, покривайки серия от 14-2, която доведе до 52-34.

Валанчунас и Хърб Джоунс отбелязаха по 3 секунди по време на спурта, който започна с флоутър на Макколъм от стъклото, докато той беше фаулиран от Лилард.

Антетокумбо вкара 12 от своите точки в първото полувреме, включително една алей-уп подреждане, което направи резултата 59-45, преди Лари Нанс Джуниър да поведе на Ню Орлиънс с 61-45 на полувремето аванс от 61-45.

Suns : Посетете Атланта в събота вечер.

Пеликанс: домакин на Бостън в събота вечер.