Звезда от Super Bowl: Mahomes води Chiefs до завръщане с 25-22 победа над 49ers за 3-ти пръстен
AP News | 2024-02-12 | 06:25:05

ЛАС ВЕГАС (АП) — San Francisco 49ers даде на Патрик Mahomes две възможности да кара за победния тъчдаун в Super Bowl.

Те трябваше да знаят - кой не знае в този момент? — че беше един твърде много.

Махоумс смело поведе Чийфс надолу в края на регулирането, само за да се задоволи с изравняващ гол от игра 3 секунди преди края, преди да отговори на гол от игра на 49ers, за да започне продълженията с тъчдаун шофиране за запомняне.

Махомес се бори за чифт първи дауни, включително един при четвърти даун, преди да удари Мекол Хардман с пас от 3 ярда за победата с 25-22 в неделя.

Махоумс отпразнува, като спринтира като обезумял в крайната зона, след това се завъртя и се насочи обратно към страничната линия на Канзас Сити, където се строполи върху боядисаната в жълто трева в нещо, което изглеждаше като въодушевление и малко неверие.

„Това е страхотно“, каза Махомес. „Легендарно.“

Това просто беше повече Mahomes Magic, давайки на 28-годишния куотърбек втория му пореден пръстен и третия като цяло. Той е едва шестият куотърбек, спечелил три Супербоула и вторият най-млад, а трите му шампионати поставят Махоумс зад Том Брейди, Джо Монтана и Тери Брадшоу за най-много титулярни QB в историята на NFL.

Монтана и Брадшоу със сигурност са на една ръка разстояние с четирима всеки и като се има предвид колко бързо Махоумс трупа трофеи на Ломбарди в Канзас Сити, е трудно да се повярва – дори за него – че рекордът на Брейди от седем е недосегаем.

Чийфс са първите многократни шампиони на Супербоул след Пейтриотс през 2003 и 2004 г., а третото им първенство в четири пътувания през последните пет години ги поставя в раздразнение.

Попитани дали са имали постигна статут на династия, Mahomes отговори: „Това е началото на едно.“

Mahomes се бореше през голяма част от играта в неделя, особено след като 49ers отказаха да донесат блиц, който двукратният MVP на лигата разкъсва с лекота. Но той започна да се разгаря през четвъртата четвърт, когато удари Канзас Сити за гол от игра, за да изравни резултата 16 при 5:46 преди края, а след това, когато удари за още един гол от игра, който изпрати мача в продължения.

Той завърши с 333 ярда подавания и два тъчдауна, ранно прихващане, отдавна забравено, когато намери Хардман широко отворен в енд зоната, за да изпрати червени и жълти конфети като дъжд от гредите на Allegiant Stadium.

“ Просто знайте, че ръководителите на Канзас Сити никога не са аутсайдери“, каза Махоумс. „Просто знайте това.“