Звездата на Кавалиърс Донован Мичъл е под въпрос с разтежение на прасеца за мач 4 срещу Селтикс
AP News | 2024-05-13 | 18:10:18

КЛИВЛАНД (АП) — Звездният гард на Кавалиърс Донован Мичъл е под въпрос за мач 4 срещу Бостън Селтикс в понеделник вечерта, след като разтегна левия си прасец в последните минути от загубата на Кливланд в събота.

Мичъл, който се справя с болно ляво коляно от месеци, се контузи в четвъртата четвърт на победата на Бостън със 106-93 в мач 3.

Той получи известно лечение на пейката по време на таймаут, но очевидно беше забавен по време на играта. С напредването на Селтикс с 13 точки и затварянето на победата, Мичъл напусна корта в последните две минути и отиде в съблекалнята.

Мичъл вкара 33 точки, когато Селтикс поведе с 2-1 в сериала. 27-годишният играч, който е във втория си следсезон с Кливланд, има средно 31,7 точки в полуфиналите на Източната конференция.

Петкратният Мач на звездите има средно 36,8 точки в последните си пет мача. Той вкара 50 в мач 6, загубен от Орландо в първия кръг.

Мичъл игра само в 55 мача този сезон, след като беше забавен от контузия в лявото коляно. Той изигра 16 от последните 24 мача на Кливланд през редовния сезон.

Кавс играха без титулярния център Джарет Алън, който пропусна шест поредни мача заради контузия в реброто. Алън не може да играе, откакто се нарани в серията от първия кръг на Кливланд срещу Меджик.

Предпоставеният Бостън остава без центъра Кристапс Порзингис, който пропусна последните четири мача заради контузия в прасеца.