Звездата на Mavs Лука Дончич играе роля в изгонването на фена след разговори
AP News | 2024-01-25 | 08:16:04

ДАЛАС (AP) — Друга спорна среща между Далас и Финикс за суперзвездата на Mavericks Лука Дончич излезе извън корта в сряда вечер.

Четирите- мачът на звездите беше отговорен за изгонването на фен през третата четвърт, след като привърженикът на Слънцата извика, че Дончич е уморен и трябва да се качи на бягаща пътека.

Финикс победи Далас със 132-109, след като надигра Маверикс с 43-20 през третата четвърт.

Дончич нашумя в началото на сезон 2021-22, когато пенсионираният пазач на Залата на славата Реджи Милър, телевизионен анализатор, каза по време на телевизионно предаване на мач на Mavericks, че Дончич изглежда напълнял.

Треньорът на Далас Джейсън Кид призна същото много по-късно през сезона, като каза, че Милър е направил услуга на Мевс с наблюдението си. Далас победи Финикс в серия от седем мача в полуфиналите на Западната конференция по-късно през този сезон.

След коментара в сряда вечерта Дончич веднага се обърна и посочи към фена, който носеше фланелка на Devin Booker No. 1 Suns. Няколко минути по-късно вентилаторът беше изхвърлен.

Дончич се противопостави на репортерите, казвайки, че изхвърлянето се основава на коментара за бягащата пътека.

„Така че това беше единственият път, когато каза нещо, единственият път? каза Дончич в спорен разговор с един репортер.

„Да, чух цялото първо полувреме, нали? Изложихте нещо, което беше единственото нещо“, каза Дончич, имайки предвид публикация по време на играта в X, платформата, известна преди като Twitter.

Дончич каза, че не е искал от фена да бъде изгонен през първото полувреме, защото не смяташе, че това ще се случи, тъй като феновете плащат, за да влязат.

„Той също ме ругаеше през цялото първо полувреме“, каза Дончич. „Но имах достатъчно от него. Беше малко разочарование.“

Кид не беше наясно с последователността, довела до изгонването на фена, но беше гласен в последните два мача, че играчите му губят фокус върху неща като обаждания от страна на официални лица.

Кид не спомена конкретно Дончич след загубата със 119-110 от Бостън две вечери по-рано. Но той беше попитан конкретно за Дончич след загубата от Слънцата, която включваше техническа грешка на словенската звезда след звуковия сигнал от първото полувреме. Дончич също получи технически срещу Селтикс.

Дончич беше без помощника си в мача на звездите Кайри Ървинг срещу Слънцата, когато Мавс загубиха за четвърти път в пет мача.

„Можехте да видите Бостън, той беше разгорещен. И тази вечер той беше разгорещен - каза Кид. „Ще говорим с него за това. Той е състезател. Той обича да води дискусии със съдиите. Но той трябва да бъде по-добър.“

Всеки от последните три сезона Дончич, който навършва 25 следващия месец, флиртува с лимита от 16 технически удара, преди да започне наказанието за един мач. Той има осем точно след половината от този сезон.

„Фокусът му се подобри. Неговата зрялост се е подобрила“, каза Кид. „Молим го да прави много всяка вечер. И той винаги се справя с предизвикателството. Мисля, че като му дадем това пространство да бъде толкова креативен, да бъде онзи Пикасо, художникът, какъвто го мислим, и ще има нощи, когато няма достатъчно боя или има грешната четка. Той е човек. Но няма извинение. Всички трябва да сме по-добри.“

Мавс и Сънс имаха няколко игриви срещи след плейофните серии през 2022 г. Имаше седем технически данни в сряда вечерта, въпреки че шест от тях бяха от играчи, които не присъстваха за шокиращия мач 7 на Далас във Финикс преди почти две години.

„Просто мисля, че когато отборите имат скорошна серия от плейофи един срещу друг, това само повишава атмосферата и засилва всичко“, каза Букър, който беше въвлечен в глупости в предишни срещи, но не беше част от последната драма, като отбеляза 46 точки. „Нямам личен проблем с никого от Далас, нито фенове, нито нещо подобно.“