Звезди блестят на Сан Сиро, докато Интер празнува 20-та титла в Серия А
AP News | 2024-05-19 | 22:02:04

МИЛАНО (AP) — Преди слънцето да залезе в Милано в неделя, Сан Сиро имаше две звезди, които блестяха по-ярко от всякога, тъй като Интер Милано най-накрая започна празнуването на титлата си .

Докато феновете на Интер празнуваха от миналия месец, когато нерадзурите си осигуриха титлата в Серия А след оставащи пет кръга, играчите най-накрая се сдобиха с трофея след последния домакински мач за сезона — 1 -1 равенство срещу Лацио.

Титлата беше 20-та за Интер, спечелвайки му желаната втора звезда и след мача всички играчи носеха специални екипни фланелки с надпис „20“ и две звезди на гърба. Всеки от тях беше извикан поотделно да отиде до сцената и да вземе своите медали, като Лаутаро Мартинес излезе последен – след треньора Симоне Индзаги.

След това капитанът на Интер вдигна трофея под аплодисменти от все още претъпканата зала Сан Сиро, докато зад тях бяха запалени фойерверки.

Играчите парадираха с трофея около границата на игрището и към тях се присъединиха техни близки приятели и семейство, които чакаха в зона, отделена за тях близо до сцената.

Бащата на Интер нападателят Маркус Тюрам също присъстваше, носейки гордо фланелка на Интер - макар и обърната отзад напред, така че името на сина му беше на гърдите му. Лилиан Тюрам, който спечели Световната купа с Франция през 1998 г., игра като защитник за Парма и Ювентус.

Музиканти и фенове на Интер Тананай и Лигабуе бяха готови да изнесат миниконцерт.

Имаше и грандиозна хореография преди мача, която покри всеки сантиметър от трибуните на Сан Сиро, за да отбележи събитието.

От едната страна на стадиона имаше две звезди и символа на Скудетото, докато другата изписваше фразата „шампиони на Италия“. Краищата бяха с логото на Интер и числото 20.

Дензъл Дъмфрис стреля с глава от пряк свободен удар късно, за да спаси равенството за Интер, след като Даичи Камада изстреля Лацио в предни позиции през първото полувреме.

ИЗПАДНА СЛЕД 11 ГОДИНИ

Сасуоло изпадна от Серия А след 11 години в италианския висш дивизион.

Загуба с 2-0 у дома от Каляри обрече Сасуоло на Серия B и гарантира, че отборът на Клаудио Раниери ще остане.

Каляри се придвижи на три точки от зоната на изпадащите с един оставащ кръг, но два от отборите под него – Удинезе и Фрозиноне – играят един срещу друг в последния ден.

БОРБА ЗА ИЗПАДВАНЕ

Има четири отбора, които са изложени на риск да завършат на 18-то място и да последват Сасуоло и последния клуб Салернитана – който беше математически изхвърлен миналия месец – в Серия Б.

Емполи в момента заема това място, след като допусна изравнителен гол в 14-ата минута на добавеното време при 1-1 срещу Удинезе.

Емполи смяташе, че е спечелил ценна победа срещу пряк съперник за безопасност, когато М'Байе Нианг реализира дузпа в последната минута, след като Николо Камбиаги беше спънат от полузащитника на Удинезе Лазар Самарджич.

Въпреки това, дълбоко в добавеното време Самарджич се превърна от злодей в герой, като реализира още един точен удар, за да гарантира, че Удинезе остава точка над долната тройка.

Емполи замени Фрозиноне, който се измъкна с две точки с победа с 1-0 над Монца.

>

Хелас Верона е другият отбор, който все още не е в безопасност, но има предстоящ мач срещу Салернитана в понеделник.