Звездите чакаха до късно, за да разберат, че ще получат реванш от плейофите срещу защитаващите шампионите на Купа Стенли
AP News | 2024-04-19 | 23:32:49

FRSICO, Тексас (AP) — Тайлър Сегуин беше отклонен на път към леглото, когато провери резултатите от двата мача на Запад Коуст, което щеше да определи срещу кого ще се изправят Далас Старс в първия кръг на плейофите на НХЛ.

„Отидох в хола, само за да видя какво става“, каза Сегуин в съблекалнята на Старс в петък .

Мат Дюшен също гледаше от дома си в четвъртък късно вечерта и непрекъснато събуждаше жена си, за да й каже с кого ще играят Звездите. Това се промени няколко пъти между Лас Вегас Голдън Найтс и Лос Анджелис Кингс.

В крайна сметка първият поставен в Западната конференция завърши с реванш от плейофите срещу защитаващия шампиона на Купа Стенли Вегас. Златните рицари миналата година завършиха финала на Западната конференция с победа в мач 6 в Далас, където серията от първия кръг стартира в понеделник вечерта.

Приблизително по същото време загубата на рицарите у дома с 4-1 от Анахайм приключи в четвъртък вечерта, Кралете губеха преднина от два гола у дома. Чикаго вкара три пъти в петминутен интервал в началото на третия период и водеше, докато Кингс не изравниха при 1:21 до края на редовното време - с гол от пауърплей с предимство от 6-4, след като изтеглиха своя вратар за допълнителен нападател .

„Бяха луди игри. Имаше различни моменти и в двата мача, в които бяхте сигурни, че ще бъде единият отбор, а след това другият“, каза треньорът на Далас Пийт ДеБоър, който ще тренира срещу Голдън Найтс в плейофите за четвърти път – и беше техен треньор за единствените други две пътувания след сезона на франчайза.

Лос Анджелис спечели с гол само шест секунди след продължението, което беше само минути преди полунощ в Тексас. Но самото постигане на равенството в регламента осигури точката, необходима на Кингс за третото място в Тихоокеанската дивизия, и изхвърли Вегас до втората уайлд кард на Запад.

„Това беше гонг шоу в края на мача в Ел Ей“, каза Дюшен. „Влизайки в нощта, си мислите, че е Ел Ей, след това си мислите, че е Вегас и след това си мислите, че е Ел Ей, и тогава виждате, че отново е Вегас. ... Беше странна вечер. Обикновено стоя далеч от това влакче в увеселителен парк и просто си лягам. Но снощи започнах да гледам един от мачовете и бях засмукан.“