Звездите първи задържаха подаването си у дома, победиха Найтс с 3-2 в мач 5 за лидерство в серията в плейофите на НХЛ
AP News | 2024-05-02 | 04:32:05

ДАЛАС (АП) — Джейсън Робъртсън вкара гол от силовата игра, за да изведе Далас напред в края на втория период след като Тайлър Сегуин удари в лицето и Старс победиха Вегас Голдън Найтс с 3-2 в Игра 5 в сряда вечерта, превръщайки се в първия домакински отбор, спечелил в тази серия от началния кръг, в която сега водят.

Евгений Дадонов и Мат Дюшен също вкараха за Звездите, които спечелиха три поредни победи, след като загубиха първите два мача у дома миналата седмица като поставени под номер 1 в Западната конференция.

Сегуин беше на леда и малко замаян, след като Алекс Пиетранджело направи голям замах с бекхенд и се насочи към лицето на Звездите напред, когато те бяха заедно срещу дъските. Пиесата първоначално беше наречена петминутна голяма, но променена на малка дузпа след повторен преглед.

Все пак това беше сериозен удар срещу Найтс, тъй като Робъртсън вкара при първия им удар с предимство. Третият му гол от тази серия дойде, след като той получи собствен рикошет и чукна шайбата през трафика пред мрежата и покрай Адин Хил, вратарят, който започна първия си мач за Найтс тази серия.

Вратарят на Далас Джейк Йотингер спря 25 изстрела, включително почти пълно спасяване, за да откаже Чандлър Стивънсън при обвинение с около 2 минути и половина до края на мача.

Хил имаше 22 спасявания, след като Логан Томпсън започна първите четири мача.

Марк Стоун и Уилям Кериър вкараха головете за Вегас.

Мач 6 е петък вечер в Лас Вегас, където звездите спечелиха два пъти — 3-2 след продължение в мач 3, след това 4-2 в мач 4. Уайът Джонстън, който направи две асистенции при завръщането у дома, вкара три гола на път, включително победителя от OT в мач 3.

Настоящият шампион на Купа Стенли Вегас никога не изоставаше от Старс във финала на Западната конференция миналата година, като спечели първите три мача, преди да приключи серията с шест мача.

Дюшен вкара в пауърплей за аванс от 2-1 на Далас след спъваща дузпа срещу Кериър. Сегуин стреля от горната част на тялото на Хил, преди Джонстън да удари шайбата, която след това удари защитник на Вегас и беше вкарана от Дюшен.

Капитанът на Найтс Стоун, който играе 73-ия си плейофен мач за Вегас и общо 100-ия в кариерата си, ги поведе с 1-0 с гол от пауърплей четири минути след мача. Той пренасочи удара на Ноа Ханифин, пращайки шайбата между Томас Хертл и защитника на Старс Еса Линдел, които бяха пред Йотингер.

Тяхната преднина продължи само около минута, преди Дадонов да вкара при подаване на новобранеца Логан Станковен, който свърши добра работа с пръчката, за да избута шайбата пред защитника Брейдън Макнаб, плъзгащ се с крака по леда след падане надолу.

Найтс успяха да се върнат дори при 2-2 при гол на Кериър, когато той устоя на удар на Линдел срещу бордовете зад мрежата, но запази владението на шайбата и след това я пъхна около гредата отдясно на Йотингер. Те дойдоха на сантиметри от повеждането след това, когато Брет Хоудън отправи удар през предната част на вратаря, който рикошира в горната част на другата греда.