№ 1 Хюстън затвори TCU при победа с 60-45 в четвъртфиналите на Big 12 Tournament
AP News | 2024-03-14 | 23:48:34

КАНСАС СИТИ, Мисури (AP) — Най-високо класираният Хюстън показа задушаващата си защита срещу TCU, Емануел Шарп имаше 14 точки и Джамал Шед отбеляза 12, а Кугърс спечелиха с 60-45 над Рогатите жаби в четвъртък на четвъртфиналите на турнира Big 12.

J'Wan Roberts добави осем точки и 10 борби за Хюстън ( 29-3), който държеше TCU без точка за почти 10 минути до началото на мача и никога не беше заплашен до края на пътя, за да спечели 10-ия си пореден мач.

Кугърс ще играят с номер 25 Тексас Тех в полуфиналния кръг в петък вечер.

Мика Пийви имаше 13 точки и 11 борби, за да поведе Рогатите жаби (21-12). Водещият реализатор Емануел Милър последва представянето си от 26 точки при победата над Оклахома във втория кръг, като отбеляза само три точки при стрелба 1 за 10.

TCU завърши със 17 от 73 от игра ( 23,3%) и 2 от 20 отвъд дъгата от 3 точки.

Дългогодишни съперници в старата Югозападна конференция, Cougars и Horned Frogs се срещнаха за първи път в Big 12 Tournament — иначе известен като неутрален под, където Хюстън никога не е губил в осем други мача с TCU.

>

Кугърс никога не са оставяли съмнение, че ще бъдат девет.

Точно след удара с 30 точки на Канзас, шампионите от Големите 12 от редовния сезон отбелязаха първите 16 точки в мача, затваряйки се треньор на отбора на Джейми Диксън с вида на защитата в шортите, която се превърна в отличителна черта на Кугърс през годините.

TCU пропусна първите си 16 опита за гол от игра и не отбеляза до кофата на Peavy при 10:25 до края на първото полувреме.

Дори когато Хюстън премина през собствения си офанзивен сух период през първото полувреме , то непрекъснато преследваше рогатите жаби. Те бяха 3 за 23 с шест пропадания в един момент, а по време на едно притежание пропуснаха четири последователни удара от ръба.

TCU изоставаше с 31-15 на полувремето, пропусна първите си осем удара от второто полувреме и никога не е заплашвал останалата част от пътя.

СЛЕДВАЩО

TCU би трябвало да е в безопасност в полето на турнира на NCAA за трета поредна година.

Хюстън победи Red Raiders със 77-54 през януари, когато Shead вля 29 точки при победата.