№ 10 Бейлър връчи на № 24 Маями първата си загуба със 75-57 победа в Сериите на Залата на славата
AP News | 2023-12-17 | 02:24:33

САН АНТОНИО (AP) — Сара Андрюс имаше 18 точки, а № 10 Бейлър връчи № 24 на Маями първа загуба, като стигна до победа със 75-57 в сериите на Залата на славата в събота.

Бейлър форсира 15 проиграни топки и поведе за всички с изключение на 1 минута, 34 секунди.

Джейда Уокър добави 14 точки, Бела Фонтлерой имаше 13 точки, а Яя Фелдер имаше 12 точки за мечките (9-0).

Shayeann Day-Wilson имаше 12 точки, за да поведе Маями (8-1). Али Стедман и Кайла Олдакър добавиха по 11 точки.

Бейлър бързо пое контрола над битка между непобедени отбори.

Бейлър поведе с 13 точки, като Уокър вкара девет точки в първата четвърт, като същевременно направи и четирите опита за гол от игра и едно наказателно хвърляне.

Бейлър беше 5 за 10 при 3 точки в първата половина, включително 23-футов удар на Андрюс с 40 секунди преди края на втората четвърт, което доведе до 47-32 на Мечките.

Мечките завършиха 10 за 20 при тройки.

Изоставайки с 16 през първото полувреме, Маями започна третата четвърт със серия 8-2, но Бейлър по-късно продължи със серия 7-0, за да възвърне инерцията.

Постъпил в Залата на славата на Нейсмит Беки Хамън присъстваше заедно с бившия отличен Бейлър Джеръми Сочан, който започва за Сан Антонио Спърс.

Бейлър: Мечките не успяха да вкарат поне 80 точки само за за втори път този сезон. Предишното им най-ниско ниво беше победа със 71-51 над Орегон на 3 декември. Бейлър влезе сред 10-те най-добри нападения с 90,3 точки на мач и беше втори в националното ниво с 24,3 асистенции.

Маями: Ураганите бяха задържани най-ниската си резултатност за сезона, като претърпяха първата си загуба. Предишното ниско ниво на Маями дойде при домакинската победа с 61-57 над Саутърн на 17 ноември.

Маями: Hurricanes откриват турнира Hurricanes Holiday срещу Jackson State в сряда.

Baylor: Bears играят с Providence в Уест Палм Бийч (Флорида) с покана в сряда.