№ 10 Маркет отскочи в OT, след като потенциалният победител махна, победи Виланова със 71-65 в Биг Ийст
AP News | 2024-03-15 | 06:41:18

НЮ ЙОРК (AP) — Кам Джоунс вкара 17 точки, единственият кош на Осо Иходаро в мача беше огромен с 18 секунди до края на продълженията и номер 10 Маркет се възстанови от потенциален печеливш играч, който биеше със звънец, и победи шестия поставен Виланова със 71-65 на четвъртфиналите на Big East Tournament в четвъртък вечер.

Третият поставен и защитаващ шампиона Golden Eagles (24-8) ще се изправи срещу седмия поставен Providence в двубоя на полуфинала в петък вечерта в Madison Square Garden.

Eric Dixon водеше Villanova (18-15) с 19 точки, Ти Джей Бамба направи три наказателни хвърляния при 1:50 до края на второто полувреме, за да изравни на 58 и нито един от отборите не вкара повече в редовното време.

Въпреки че Маркет беше много близо.

Маркет изпълни перфектно сет игра с 2,3 секунди до края на регулирането, което накара Джоунс да флип-ин от основната линия при зумера. Изглежда Маркет е спечелил. След дълъг преглед официалните лица казаха, че топката все още е била на върха на пръстите на Джоунс, когато времето е изтекло. Беше възможно най-близо до края на играта за „Нова“.

Дивите котки празнуваха, получиха престой, но Дейвид Джоплин отбеляза шест от 14-те си точки в продълженията, а крошето за скок на Игодаро при намаляне на часовника за удар направи 69-65 18 секунди преди края. Големият мъж на Маркет завърши с четири точки при стрелба 1 към 5.

Маркет се раздели с Провидънс по време на редовния сезон.

Виланова е застрашена да пропусне турнира на NCAA в последователни сезони под ръководството на втория треньор Кайл Нептун.