№ 11 Обърн стяга защитата, побеждава Мисисипи Стейт със 78-63
AP News | 2024-03-02 | 01:56:35

ОБЪРН, Алабама (AP) — Джони Брум имаше 17 точки, Денвър Джоунс вкара 15, а № 11 Обърн отскочи от гостуване загуба от четвъртия Тенеси с победа със 78-63 над Мисисипи Стейт в събота.

Обърн (22-7, 11-5 SEC) даде тона със защитата си, тъй като Мисисипи Стейт пропусна 17 от своите първите 19 изстрела. Тигрите никога не изоставаха и записаха девет блокади и осем откраднати топки при победата.

Мисисипи Стейт (19-10, 8-8) намали преднината на Обърн от 17 точки на полувремето до осем при оставащи 13:28 . Auburn отговори с 10-3 собствена серия, за да възстанови контрола над играта.

Джош Хъбард завърши с 23 точки, включително 20 през второто полувреме, за Булдогс. Толу Смит добави 14 точки и 10 борби.

Абитуристът от пети курс на Auburn Jaylin Williams игра в своя 135-и мач в кариерата, счупвайки рекорда на програмата, държан преди това от Frankie Sullivan. Уилямс отбеляза 10 точки при завръщането си в титулярния състав на Тигрите, след като получи контузия в коляното преди две седмици.

Щат Мисисипи: Беше трудна седмица за Булдогс, които бяха спечелили пет поредни мача, преди да изпуснат един близък у дома от номер 16 Кентъки във вторник вечер. Булдогите изглеждат в картината на турнира на NCAA, но тези две загуби бяха пропуснати възможности за увеличаване на тяхното резюме.

Обърн: Брус Пърл каза наскоро на своя екип, че трябва да свърши по-добра работа с удара си наближава през март и реагира по голям начин. Тигрите вече са отбелязали 40% или повече от своите тройки в три последователни мача за първи път от ноември 2018 г.

Щат Мисисипи: Посещава Texas A&M в сряда вечер.

Обърн: Посещава Мисури във вторник вечер.