№ 14 Илинойс намалява късната преднина от 10 точки, побеждава Небраска с 87-84 в продълженията
AP News | 2024-02-05 | 04:40:19

ШАМПЕЙН, Илинойс (AP) — Маркъс Домаск и Джъстин Хармън направиха по два наказателни удара, а Терънс Шанън-младши открадна топка в последните 25 секунди на продължението, за да помогне на номер 14 Илинойс да победи Небраска с 87-84 в неделя.

Илини поведоха със 72-62 с 3:29 до края на редовното време, но Небраска излезе напред на Риенк Маст скок с 9 секунди до края. След това Домаск раздели чифт наказателни удари с оставащи 3 секунди, изравнявайки на 73.

Коулман Хокинс поведе Илинойс (17-5, 8-3 Big Ten) с 20 точки. Domask имаше 19, а Ty Rodgers завърши с осем точки и 14 борби.

Шанън отбеляза 18 точки в петия си мач, след като престоя шест мача заради наложено от университета отстраняване поради обвинение в изнасилване в Канзас.

Кейсей Томинага вкара 31 точки за Cornhuskers (16-7, 6-6), които достигаха след продължения при победа над номер 6 Уисконсин в мач, в който изоставаха с 19 точки през първото полувреме. Маст вкара 19 точки срещу Илини.

Небраска водеше Илинойс с 36-34 на полувремето, но Илини отбелязаха първите си шест удара през второто полувреме, за да поведат с 47-40.

Победата изведе Илинойс в равенство за второто място в Голямата десетка с Уисконсин. Badgers загубиха със 75-69 в неделя от номер 2 Purdue, който води в конференцията с 10-2.

Небраска: Хъскърс влязоха в мача начело на Голямата десетка със средно 9,5 3 точки на мач. Те направиха 12 неделя, включително пет от Tominaga. Те са 9-4, когато правят поне 10 3s.

Илинойс: Илини завършиха изтощителна серия от седем мача за 19 дни, когато победиха Охайо Стейт в сряда. Илинойс записа 5-2 в тези седем мача, като загуби у дома от Мериленд и при гостуването след продължения на Северозападния. Графикът на Илинойс се облекчи значително този месец, тъй като Илини правят заявка за титлата от редовния сезон на Голямата десетка. Започвайки с мача срещу Небраска в неделя, Илини ще изиграят седем мача през февруари.

Небраска: в Северозападната част в сряда.

Илинойс: в щата Мичиган в събота.