№ 14 в щата Айова удържа късно рали в Тексас и печели победа на пътя със 70-65
AP News | 2024-02-07 | 05:32:44

ОСТИН, Тексас (AP) — Милан Момчилович отбеляза 13 точки, а номер 14 в щата Айова удържа яростно рали в Тексас над финала 10 минути, за да спечелят победа със 70-65 във вторник вечерта.

Cyclones водеха с 19 точки през второто полувреме, само за да видят Тексас да си проправи път назад зад Дилън Дису, който отбеляза 28 точки, включително 16 в ред през второто полувреме.

Двете наказателни удара на Дису доведоха Тексас до 62-59, преди Циклоните, които се бореха да стрелят през цялото второ полувреме, получиха голяма тройка от Тамин Липси и след това забивка от Tre King с 15 секунди до края. King беше пропуснал отворено полагане при предишното притежание.

Къртис Джоунс най-накрая даде на Айова Стейт (17-5, 6-3 Big 12) необходимата компенсация с два наказателни удара с пет секунди до края. Липси отбеляза 12 за Айова Стейт.

Сиклоните удържаха Тексас (15-8, 4-6) до само 19 точки през първото полувреме. Гардът на Лонгхорнс Макс Абмас, лидерът в резултатите на NCAA сред активните играчи, завърши с 13 точки, след като остана без резултат през първото полувреме и стреля само 3 от 11.

Дису почти върна Тексас сам. Той направи първата тройка за Тексас, след което я последва с игра от три точки, която доведе Лонгхорнс до 57-49 с малко повече от шест минути игра.

ГОЛЯМА КАРТИНКА

Айова Стейт: Cyclones се бориха на пътя, както много отбори в Големите 12 този сезон, и ще се почувстват облекчени, че не позволиха на този да се измъкне. Те спечелиха разделение при тежко пътуване до щата Lone Star, след като загубиха две точки от Baylor в събота.

Тексас: Longhorns са най-добрият отбор на Големите 12 на пътя този сезон с четири победи. Изглежда не могат да защитят домашния си корт. Тексас загуби четвъртата си домакинска загуба в играта Big 12.

Щат Айова: Домакин на TCU в събота.

Тексас: Домакин на Западна Вирджиния в събота.