№ 15 Бейлър е воден от Денис и Нън при победа над № 7 Канзас, който има първи поредни загуби
AP News | 2024-03-02 | 22:40:49

УАКО, Тексас (АП) — Рей Джей Денис имаше 19 точки и 10 асистенции, Джейдън Нън отбеляза 18 точки с последователни пропуски за бърз пробив в ключова серия за номер 15 Бейлър и мечките победиха седмия в ранглистата Канзас с 82-74 в събота, донасяйки последователни загуби на Jayhawks за първи път този сезон.

Ив Миси добави 17 точки, а другият първокурсник Ja'Kobe Walter имаше 11 за Bears (21-8, 10-6 Big 12).

Nunn първи изкара дължината на корта с 13:49 до края, след като хвана защитна отскока . След това, след като 7-футовият първокурсник Миси блокира изстрел на Канзас, Денис подаде напред към разбиващия Нън за още едно полагане. Тези кошове с разлика от 25 секунди предизвикаха серия от 13-2, която увеличи преднината на Бейлър от едно на 12 след 10 минути до края.

Големите 12 голмайстори, Кевин Маккулар-младши, при завръщането си в състава, след като пропусна четири от предишните пет мача заради натъртване на коляното, и Хънтър Дикинсън имаха по 20 точки за Канзас (21-8, 9- 7), който идваше след загуба със 76-68 у дома от новака в Big 12 BYU. Дахуан Харис имаше 12 точки и 9 асистенции.

Мечките имаха най-голямата си преднина преди полувремето при 31-24, след като Денис отбеляза тройка 3 минути и половина преди края, но се нуждаеха от неговия скок 28 секунди преди края, за да поведат с 35-34 на почивката.

Канзас направи срив 10-2 между тези кошове на Денис. Поредицата на Jayhawks започна с две страхотни асистенции на Харис, включително прекъсване на даване и излизане с Маккулар, който открадна. Плавката на Харис изведе Jayhawks до 34-33.

ГОЛЯМА КАРТИНА

Канзас: Това е първият път, когато Jayhawks имаха седем загуби в конференции по време на 21-те сезона на треньора Бил Селф. Те трябва да спечелят един от следващите си два мача (срещу Канзас Стейт и номер 1 Хюстън), за да удължат рекордната си серия от спечелени рекорди на конференции до 35 поредни сезона.

Бейлър: Мечките са с най-добър национален резултат 32-15 срещу опоненти от Топ 25 на AP през последните пет сезона и спечелиха 13 от последните си 18 срещу отбора от топ 10.

ГОЛЯМО ОТВЪТРЕ

Джейхоукс вкараха 46 точки в боя, като 22 от тях преди полувремето. Началната част включваше категорично забиване с две ръце от Дикинсън с малко под шест минути оставащи, което му даде последните от 10-те му точки преди почивката. Той вкара първите шест точки на Канзас, включително последователни пасове от Адамс за забивка и отлагане.

Миси откри резултата със силно забивка дори с ръцете на Адамс в лицето си, а след това направи завъртане около Дикинсън за полагане за втория им кош.

ЗНАЧЕНИЯ ОТ АНКЕТАТА

Поредицата от 55 последователни участия на Канзас в топ 10 в анкетата на AP ще приключи в понеделник, въпреки че Jayhawks все още ще бъдат класирани. Това ще остави най-високо класирания Хюстън с най-дългата активна серия от участия в топ 10 от 36 поредни.

Канзас се завръща у дома в Allen Fieldhouse, за да играе Sunflower State съперник Канзас Стейт във вторник вечерта. Това идва седмица след единствената домакинска загуба на Jayhawks от BYU.

Бейлър има два мача в рамките на три дни, в домакинския си финал в понеделник вечерта срещу Тексас.

___

AP College Basketball: https:// apnews.com/hub/ap-top-25-college-basketball-poll и https://apnews.com/hub/college-basketball