№ 15 Флорида Атлантик надмина Флорида Интернешънъл 94-60
AP News | 2023-12-14 | 04:32:19

БОКА РЕЙТЪН, Флорида (AP) — Джонъл Дейвис отбеляза 16 точки, а Алая Мартин имаше 14, тъй като № 15 Флорида Атлантик надмина съперника Флорида Интернешънъл 94- 60 в сряда вечерта.

Браян Грийнли и Брандън Уедърспун вкараха по 12 за Бухалите (8-2), които започнаха мача с 12-2 и никога не погледнаха назад.

Джейдън Липскомб вкара 17 точки за FIU (3-8), а Джаваунте Хокинс добави 12.

FAU стреля с 64% срещу 36% на FIU, надскочи Пантерите с 43-27 и държеше предимство от 48-20 в точки в боята. Центърът на Owl Владислав Голдин, който влезе в нощта като национален лидер по процент голове от игра със 73,7%, отправи и трите си удара и грабна девет борби.

Това беше седмата поредна победа на FAU над регионалния съперник; кампусите са на около 60 мили един от друг. И двамата бяха членове на Конференцията на САЩ през миналия сезон и поддържаха съперничеството през този сезон, като FAU сега се присъедини към Американската атлетическа конференция.

Пантерите паднаха до 0-26 срещу класирани опоненти, включително 0-2 този сезон — като и двете загуби дойдоха на отбори, които стигнаха до Финалната четворка през 2023 г. FIU сериозно уплаши Маями и пропиля преднина от 12 точки през второто полувреме, преди да падне с 86-80 миналия месец.

Този път нямаше уплаха.

Беше 18- 7 по средата на началната половина и тогава FAU наистина разкри — направи осем последователни удара, за да изтласка преднината до 36-15. Разликата беше 43-20 на полувремето и достигна 37 през второто полувреме.

FIU: Пантерите се отказаха от серии от 9-0, 7-0 и 6-0 само през първите 17 минути, по пътя към намаляване с цели 25 в първото полувреме.

FAU: Пойнтгардът Ник Бойд пропусна седмия си пореден мач поради контузия на крака и продължава да бъде посочен като ден за ден.

ЗНАЧЕНИЯ В АНКЕТА

Седемте последователни участия на FAU в анкетата отбелязват 13-ия най-дълъг активен период в страната. Трудно е да си представим, че совите ще изпаднат напълно от анкетата, независимо от това, което се случва в събота срещу Свети Бонавентура.

FIU: Домакин е на Тринити Колидж на Националната християнска атлетическа асоциация в събота.

FAU: Ще се изправи срещу Сейнт Бонавентура в събота в Спрингфийлд, Масачузетс.